Вирубка дерев на Хмельниччині

11.04.2022

Війна за ліс. На Хмельниччині жителі кількох сіл Розсошанської тергромади вийшли на протест. Люди запевняють, під виглядом санітарної зачистки деревину ріжуть і незаконно вивозять. Підрахували: лісоруби переполовинили насадження дубів, грабів і ясенів.

З цією проблемою борються уже близько трьох років. Весь цей час гул бензопил не вщухає. Тільки бачать, як із лісу фурами вивозять деревину. А місця, де ще вчора росли могутні дерева, перетворюються на пустку.

Розсошанський сільський голова Василь Дячок каже – знає, хто вирубує дерева – співробітники Хмельницької агрофірми “Проскурів”. Однак вплинути чи проконтролювати ситуацію не може – територія лісу поза межами населеного пункту. Туди сільській раді зась.

До поліції й екологів звертався неодноразово. Однак переконує, безрезультатно. У Держекоінспекції пояснюють, у агрофірми “Проскурів” є лісорубний квиток. Тож за документами вирубка законна. Однак чи насправді зрізають хворі дерева, перевірити не можуть.

Почути ж будь-яку відповідь від самої агрофірми нам так і не вдалося. За контактним номером, який зазначений  на сайті, слухавку підняв чоловік. Не захотів відрекомендуватися. Мовляв, про вирубку нічого не знає. Однак спробує з’ясувати та зв’яжеться з нами пізніше.

Та, звісно, не зв’язався. “33-ій канал” продовжить слідкувати за цією темою, аби війна не ставала в пригоді “ділкам” різного штибу.

https://33tv.com.ua/vyrubka-derev-na-khmelnychchyni/

 67 total views,  2 views today