Вирубка Карпат: справу злочинної групи з-поміж посадовців Прикарпаття направлено до суду

ВІВТОРОК, 29 СЕРПНЯ 2023, 18:09 – ЛІЯ ІЛЬЧЕНКО

ДБР завершило досудове розслідування та направила в суд справу щодо організованої злочинної групи з-поміж посадовців лісової галузі Прикарпаття, які займалися вирубкою Карпат у національному природному парку.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Зловмисники незаконно рубали ліс на території Національного природного парку “Гуцульщина” в Івано-Франківській області.

Встановлено, що до складу групи входило 5 працівників держпідприємства “Кутське лісове господарство”: колишній та чинний директори, головний лісничий, начальник відділу лісового господарства та інженер з охорони лісу.

Впродовж тривалого часу посадовці незаконно видавали документи для проведення рубок на території парку, котрий вже понад 20 років не входить до складу “Кутського лісового господарства”.

Далі деревину продавали населенню, а гроші привласнювали.

Таким чином на території парку було зрубано понад 500 дерев: ялиці, бука, осики, грабу та ясену. Збитки державі оцінені у 2,7 млн гривень.

П’ятьох учасників групи обвинувачують в незаконній рубці та збуті лісу, а також у зловживанні службовим становищем (ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 246 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Усі учасники звільнені з займаних посад.

Також для забезпечення стягнення збитків арештовано майно фігурантів загальною вартістю 5 млн гривень: 3 будинки, 5 земельних ділянок та 2 машини.

Триває розслідування щодо інших фактів незаконної діяльності вказаних осіб, за якими будуть повідомлені нові підозри. Попередня сума встановлених збитків сягає близько 100 млн грн.

https://www.epravda.com.ua/news/2023/08/29/703708/

Loading