Висадження дерев у посушливих районах збільшує кількість дощів на 7,6% – дослідження

Це стало одним з основних напрямків боротьби зі зміною клімату у всьому світі

6 ЛИПНЯ 2021, 21:40

Дослідники з’ясували, що висадження дерев безпосередньо впливає на збільшення кількості дощів. Глибинні причини цього явища поки що не зрозумілі, пише HighTech.

Міжнародна команда вчених вирахувала, що висадження дерев для боротьби зі зміною клімату в Європі може також збільшити кількість опадів. Вони помітили, що перетворення сільськогосподарських земель на ліси збільшує кількість дощів у середньому на 7,6%.

Дослідники також встановили, що висадка дерев змінила характер опадів у районах, розташованих далеко від нових лісів. Автори вважають, що дощі можуть частково компенсувати посушливі умови, які все частіше проявляються через зміни клімату.

Висновки про збільшення кількості опадів частково засновані на спостереженнях за існуючими закономірностями. Але глибинні причини вченим невідомі – ймовірно, вони пов’язані з тим, як ліси взаємодіють із хмарним повітрям. Висадження дерев стало одним з основних напрямків боротьби зі зміною клімату у всьому світі. Прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив, що Великобританія має намір до 2025 року щорічно висаджувати близько 30 млн нових дерев.

Автори використали статистичну модель, засновану на спостереженнях, щоб оцінити, як зміни в лісовому покриві впливають на кількість опадів на континенті. Дослідники дійшли до висновку, що якщо кількість лісів збільшиться на 20% рівномірно по всій Європі, то це призведе до почастішання місцевих опадів, особливо в зимовий період, і в більшій мірі це позначиться на прибережних регіонах.

Але, крім місцевих опадів, висадження нових лісів впливає на вітрові території. Вчені виявили, що кількість опадів у цих районах збільшується, особливо в літні місяці. Поєднаши ці два явища разом, команда виявила, що влітку кількість опадів збільшилася на 7,6%.

«Згідно з нашими дослідженнями, лісопосадки призведуть до збільшення кількості опадів. Тому висадження дерев, ймовірно, буде корисним з точки зору адаптації до несприятливих наслідків зміни клімату», – зазначили вчені.

Нагадаємо, в Африці розпочали створення «Великої зеленої стіни» вздовж південного краю пустелі Сахари. Тут буде висаджена лісосмуга із дерев шириною 15 км і довжиною близько 8000 км, яка перетне весь континент із заходу до сходу.

https://mind.ua/news/20228289-visadzhennya-derev-u-posushlivih-rajonah-zbilshue-kilkist-doshchiv-na-76-doslidzhennya