Висновки зроблені, заходи вжиті! – Юрій БОЛОХОВЕЦЬ

Сьогодні на Житомирщині спільно із Головне управління ДСНС України у Житомирській області проводимо тактико-спеціальні навчання на тему: «Організація ліквідації надзвичайної ситуації, яка пов’язана з лісовою пожежею».

Житомирщина – одна із областей, яка сильно постраждала від пожеж у 2020 році – вогонь знищив 43 тисячі га лісу. Важливо розуміти загальну статистику: 92% пожеж у тому році виникли в результаті підпалів та необережного поводження населення з вогнем. Але при цьому на масштаби поширення вогню вплинула відсутність основних засобів, які дають можливість виявляти пожежу на ранній стадії.

Цього року ситуація ВЖЕ ЗМІНИЛАСЯ.

Зараз у житомирських держлісгоспах встановлено 80 пожежних веж, 62 з яких обладнано телевізійними системами спостереження. Об’єднано в єдину систему 25 телевізійних камер.

Тривають роботи з підключення решти камер. У 2021 році частково оновлена техніка (3 нові пожежні автомобілі, 40 автомобілів підвищеної прохідності для рейдової роботи, 30 мотоциклів і квадроцикл для груп швидкого реагування та ін.). Загалом після пожеж 2020 року в техніку було вкладено 102 млн грн.

Не менш важливим є професійність наших кадрів під час гасіння пожеж. Маємо проводити спільні заходи і у подальшому. Аналогічні протипожежні навчання зараз відбуваються і в інших областях України.

Юрій Болоховець