Витяг із стенограми – розгляд проекту Закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів

ЗАСІДАННЯ ДВАДЦЯТЬ ПЕРШЕ

Зал засідань Верховної Ради України
02 червня 2020 року, 10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України РАЗУМКОВ Д.О.

***

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Переходимо до наступного питання порядку денного.

Вам запропонований до розгляду проект Закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів (реєстраційний номер 2379)… Перерва, да. Перерва, вибачте.

Шановні колеги, з 12 до 12:30, оголошується перерва до 12:40. 

(Після перерви)

12:40:56

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, будь ласка, запросіть народних депутатів до залу.

Шановні колеги, повертаємося до нашої роботи.

Слово для доповіді має голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Бондаренко Олег Володимирович. І переходимо одразу до правок, які не були враховані.

Правка номер 1, Пузійчук. Не наполягає.

Шахов, правка номер 5. Не наполягає.

Шахов, 7 правка.

8 правка.

21-а, Івченко.

12:48:30

ІВЧЕНКО В.Є.

Вадим Івченко, фракція “Батьківщина”. Шановний голово, я прошу 2 хвилини виступу, у мене вісім правок. 2 хвилини виступ. І одну правку я в кінці поставлю для того, щоб зал визначився під час  голосування.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре. Дайте 2 хвилини, будь ласка.

12:48:47

ІВЧЕНКО В.Є.

Колеги, я хотів би привернути увагу до цього закону. Ви знаєте, що запроваджується національна інвентаризація лісів. Що вона нам дасть? Вона нам дасть, щоб ми чітко розуміли: скільки дерев у наших лісах і яка їхня кількість. Ми маємо чітко розуміти, яка якість деревини в наших лісах, сухостої –  що з ними, що з санітарними рубками, колеги, який поточний приріст. Все це буде відповідати,  цей закон буде відповідати на питання по національній інвентаризації лісів.

А для вас я хочу сказати, колеги, Україна – це 9 місце в Європі по залісненості. 17,5 відсотка території України в лісах, п’ять областей України. Така область, як Закарпаття, має 51 відсоток. У нас багато питань до лісової політики в Україні. Але ми чітко маємо розуміти, що ми маємо створити нову якість цієї політики. І в нас багато проблем. Ті ж державні підприємства, колеги, які на самоокупності, оці ми дивимося і у фейсбуках виставляємо, “ай-ай” кричимо, наші гори лисіють, але при цьому ми залишаємо державні підприємства на самоокупності.

Що це означає? Це означає, що чим більше рубаєш, тим більше фактично сплачуєш собі заробітну плату. Це неправильно, колеги. Я вам більше скажу. А подивіться, будь ласка, євростат. Він відрізняється, статистичні дані, від того, що відбувається в Україні. У нас багато деревини, яку рубають “в сіру”, “в чорну”, вивозиться як дрова. В ітоге митні платежі сплачуються як дрова, а насправді це кругляк, який завозиться на деревообробні підприємства в інших країнах. І це означає, що навіть тут держава недоотримує.

“Батьківщина” підтримує відповідний законопроект, багато проблем потрібно владнати. Але при цьому просимо, щоб  правку номер 38, щоби ви, колеги, підтримали. Це “3D Україна”, це геопросторові дані.

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Позиція комітету щодо правки номер 38. Олег Володимирович.

12:51:03

БОНДАРЕНКО О.В.

Правка номер 38 була комітетом відхилена, але ми не заперечуємо проти того, щоб поставити її на підтвердження.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, підготуйтеся до голосування. Готові голосувати?

Ставлю на голосування правку номер 38 народного депутата Івченка. Комітетом вона була відхилена, однак принципово комітет не заперечує, якщо вона буде підтримана залом.

Готові голосувати? Прошу підтримати та проголосувати.

12:52:14

За-306

Правка врахована.

Далі – Пузійчук. 3 хвилини включіть без голосування замість правок.

12:52:30

ПУЗІЙЧУК А.В.

Дякую.

Шановні колеги, питання збереження лісів, воно надважливе. Я дякую комітету за те, що врахував конструктивні пропозиції “Батьківщини”.

Але, шановні, от хочу звернути вашу увагу стосовно пожеж, які відбувалися в березні місяці в Житомирській області. На сьогоднішній день не проводиться ніяка робота по інвентаризації лісів. Ніхто не знає реальної площі пожеж, ніхто не знає наслідків, відсутня програма ліквідації цих наслідків.

Начальник управління Житомирської області… От ви сьогодні говорите про нові обличчя у владі. Скажіть,  яке це нове обличчя? Людина, яка була замішана в корупційних скандалах в Чернівецькій області, в Івано-Франківській області, людина написала заяву на звільнення, і його, як нове обличчя, переводять в Житомирську область.

В мене дуже велике прохання, Олеже Володимировичу, підтримайте, будь ласка, звернення до Генерального прокурора. Повинно бути належне розслідування причин пожежі: що відбулося, чому відбулося, хто винен, які наслідки, які втратити держави. Тобто ми як депутати не повинні поговорити і забути за це питання, це те, що сьогодні турбує всю Україну. Колеги, будь ласка, підтримайте моє звернення до Генерального прокурора. І ми чекаємо на неупереджене розслідування те, що відбувається у цій галузі, в лісовому господарстві. Дякую.

А фракція “Батьківщина” підтримує, дуже позитивний законопроект. Всім дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Лабунська, 26 правка. Не наполягаєте?

А є ті, хто будуть наполягати на правках? Немає.

Колтунович –  хвилина. І переходимо до голосування.

12:54:39

КОЛТУНОВИЧ О.С.

Шановний пане Голово, там у мене поправки 22 та 37, я не наполягатиму. Ми в будь-якому випадку будемо підтримувати даний проект закону, і наша фракція буде голосувати за нього, то тому можемо їх навіть не ставити на голосування. В цих поправках були сформульовані пропозиції одного з академічних інститутів, і, власне, тому вони були подані. Ну, і прошу підтримати.

Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександр Сергійович.

Шановні колеги, підготуйтесь, будь ласка, до голосування.

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України

СТЕФАНЧУК Р.О.

12:55:37

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ще з обговорення цього проекту заступник міністра енергетики та захисту довкілля, одна хвилина, будь ласка. З місця тільки, будь ласка.

Ставчук Ірина Іванівна, будь ласка.

12:55:50

СТАВЧУК І.І.

Шановний головуючий, шановні народні депутати! Міністерство енергетики та захисту довкілля закликає проголосувати за даний законопроект. Насправді стан лісів в Україні і у фокусі суспільного інтересу, а якісне управління лісовим фондом потребує розуміння ситуації, що справді відбувається з українськими лісами. Остання інвентаризація лісів в Україні відбулася 2011 року, тому такої повної інформації про стан лісового фонду наразі немає.

Законопроект впроваджує принцип і нове поняття інвентаризації. Дякую.

Веде засідання Голова Верховної Ради України РАЗУМКОВ Д.О.

12:56:29

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, готові голосувати? Ставлю на голосування пропозицію про прийняття в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками проект Закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів (реєстраційний номер 2379). Готові голосувати? Прошу підтримати та проголосувати.

12:57:11

За-322

Рішення прийнято. Закон прийнятий в цілому. Дякую.

https://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/7441.html