Виїзна галузева виробнича нарада, що відбулася на базі філії «Вінницьке лісове господарство» Центрального лісового офісу ДП “Ліси Україна”

Victor Smal разом з Юрієм Болоховцем.

Взяв участь у виїзній галузевій виробничій нараді, що відбулася на базі філії «Вінницьке лісове господарство» Центрального лісового офісу ДП “Ліси України”.

У ході наради розглянули ключові аспекти ведення лісового господарства в регіоні, проблематику та можливі шляхи вирішення.

✅ Оглянули ділянки різновікових лісових насаджень та лісових культур, ознайомилися з особливостями їх догляду – застосуванням методів, направлених на максимально ефективне використання родючого шару грунту.

✅ Обговорили питання різниці проєктування та будівництва лісових доріг на прикладі України та Німеччини.

✅ На ділянці проведення санітарної рубки, акцентували увагу на важливості дотримання Правил та норм чинного законодавства при здійсненні санітарних заходів, зокрема в лісах з великим рекреаційним навантаженням, приміських лісах та територіях природо-заповідного фонду.

✅ Зупинилися на питанні зміни клімату та збільшенні динаміки всихання дубових насаджень Вінничини. Висновок – потрібно швидко реагувати і використовувати методи господарювання з точки зору підходу до вибору порід, більш стійких до кліматичних змін.

✅ Відвідали рубку головного користування. На прикладі дубу з підпаром, розвіяли стереотип щодо необґрунтованої зміни якості заготовленої деревини, коли з екстер’єр дерева виглядає цілком здоровим та віднесено до найвищої категорії якості.

✅ Також, одним з проблемних питань в контексті заготівлі ділової деревини є втрата її якості внаслідок розколів та тріщин в процесі втрати вологи стовбуром. Розглянули можливість застосування та широкого використання методу набивання сітки на стовбур під час заготівлі.

✅ Наразі, ліси потерпають від війни не лише в контексті замінування, активних бойових дій та пожеж. Акцентував увагу присутніх на ситуацію, коли внаслідок бойових дій в лісах неможливо здійснювати заходи реагування на шкідників, що в майбутньому може спричинити загрозу їх поширення не лише на примикаючі території, а й по всій країні.

В результаті піднятих питань прийняли рішення разом із фахівцям всіх рівнів оперативно:

???? Пропрацювати та розробити більш гнучку модель формування лотів при реалізації деревини, врахувавши всі особливості господарювання.

???? Разом з науковцями розробити можливі методи та заходи запобігання та боротьби з розповсюдженням шкідників з окупованих територій та територій, що потерпають від дій російських окупантів.

???? Закладати на майбутнє плани господарювання з врахуванням виваженого та обґрунтованого добору порід, більш стійких до кліматичних змін.

???? Неухильно дотримуватися чинного законодавства при здійсненні санітарних заходів, приділивши особливу увагу при цьому лісам з великим рекреаційним навантаженням, приміським лісам та територіям природо-заповідного фонду.

Державне агентство лісових ресурсів України

Loading