Victor Smal разом з Юрієм Болоховцем.
Взяв участь у виїзній галузевій виробничій нараді, що відбулася на базі філії «Вінницьке лісове господарство» Центрального лісового офісу ДП “Ліси України”.
У ході наради розглянули ключові аспекти ведення лісового господарства в регіоні, проблематику та можливі шляхи вирішення.
Оглянули ділянки різновікових лісових насаджень та лісових культур, ознайомилися з особливостями їх догляду – застосуванням методів, направлених на максимально ефективне використання родючого шару грунту.
Обговорили питання різниці проєктування та будівництва лісових доріг на прикладі України та Німеччини.
На ділянці проведення санітарної рубки, акцентували увагу на важливості дотримання Правил та норм чинного законодавства при здійсненні санітарних заходів, зокрема в лісах з великим рекреаційним навантаженням, приміських лісах та територіях природо-заповідного фонду.
Зупинилися на питанні зміни клімату та збільшенні динаміки всихання дубових насаджень Вінничини. Висновок – потрібно швидко реагувати і використовувати методи господарювання з точки зору підходу до вибору порід, більш стійких до кліматичних змін.
Відвідали рубку головного користування. На прикладі дубу з підпаром, розвіяли стереотип щодо необґрунтованої зміни якості заготовленої деревини, коли з екстер’єр дерева виглядає цілком здоровим та віднесено до найвищої категорії якості.
Також, одним з проблемних питань в контексті заготівлі ділової деревини є втрата її якості внаслідок розколів та тріщин в процесі втрати вологи стовбуром. Розглянули можливість застосування та широкого використання методу набивання сітки на стовбур під час заготівлі.
Наразі, ліси потерпають від війни не лише в контексті замінування, активних бойових дій та пожеж. Акцентував увагу присутніх на ситуацію, коли внаслідок бойових дій в лісах неможливо здійснювати заходи реагування на шкідників, що в майбутньому може спричинити загрозу їх поширення не лише на примикаючі території, а й по всій країні.
В результаті піднятих питань прийняли рішення разом із фахівцям всіх рівнів оперативно:
Пропрацювати та розробити більш гнучку модель формування лотів при реалізації деревини, врахувавши всі особливості господарювання.
Разом з науковцями розробити можливі методи та заходи запобігання та боротьби з розповсюдженням шкідників з окупованих територій та територій, що потерпають від дій російських окупантів.
Закладати на майбутнє плани господарювання з врахуванням виваженого та обґрунтованого добору порід, більш стійких до кліматичних змін.
Неухильно дотримуватися чинного законодавства при здійсненні санітарних заходів, приділивши особливу увагу при цьому лісам з великим рекреаційним навантаженням, приміським лісам та територіям природо-заповідного фонду.
Державне агентство лісових ресурсів України