Я без лісу не можу: 12-річний волинянин щодня назбирує по 25 кілограмів чорниць

31 липня 2022, 07:44

12-річний Владислав Тарасюк із села Фаринки на Камінь-Каширщині щодня збирає по 25 кілограмів чорниць. Хлопець обожнює ліс, а завдяки невтомній праці має змогу заборляти власні гроші та показувати свою незалежність від батьків.

Ліси Полісся славляться чорницею, а люди – роботящою вдачею. Нарівні з дорослими збирають ягоди і діти, аби мати свої гроші на кишенькові витрати. А Владислав Тарасюк не лише на морозиво чи солодощі спроможний заробити грошей, а й на дороговартісну забаганку, пише Леся Мінібаєва на шпальтах газети «Полісся».

Хлопець щодня назбирує 25 кілограмів чорниць. Здавши ягоди заготівельникові, має кругленьку суму – понад півтори тисячі гривень.

Як розповіла бабуся підлітка Ганна Іванівна, показати свою фінансову незалежність від батьків стало головною мотивацією онука до праці. І хоч робота ця не з легких, втім скільки збереш, стільки й заробиш. Владик разом з дорослими прокидається спозаранку, взуває чоботи і гайда до лісу, бо такі затяті збиральники, як він, змалку знають ціну кожної копійки.

«За виручені з ягід кошти онучок вже кілька років поспіль сам готує себе до школи. Від комплектів одягу – до канцелярського приладдя. Минулого року за власні заощадження купив собі велосипед, а цього року – дорогий смартфон», – тішиться здобутками улюбленого онука бабуся Ганна.

Але не лише одними заробітками переймається влітку Владислав. Щодень хлопець має обов’язок накосити худобі трави, нагодувати господарку. А нарвати вишень на варення – справа, закріплена виключно за ним. Із охотою пристане хлопець на підмогу й мамі, щоб наліпити вареників з чорниці.

«Але винятково із тієї, що назбирали батьки, бо ж свою треба здати на гроші», – жартує Владислав.

«Попрацювати удома, а потім гайнути до лісу – моє улюблене заняття.  Одних у ліс і силою не затягнеш, а я без нього й дня не можу. І ходжу не лише по чорниці. Ні спека не лякає, ні комарі. Те, що сезон чорниці добігає до завершення, не біда. Ось-ось достигне ожина. Завдяки щедрим дарам природи «ягідних» грошей на кишенькові витрати мені вистачить на цілий рік», – радіє Владислав.

https://vsn.in.ua/news/ya-bez-lisu-ne-mozhu-12-richniy-volinyanin-schodnya-nazbiruje-po-25-kilogramiv-chornits-7565

 223 total views,  1 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.