Я більше року не працюю … – Петро Тєстов

Я більше року не працюю в Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ), але хочу підтримати бувших колег яким бізнес у вигляді КП “Волиньприродресурс” натякає на кримінальне провадження по статті 206 КК за те, що громадська організації хоче привернути увагу до проблеми знищення болота під торфовидобуток (21 століття, COP26 блін) https://www.facebook.com/epl.org.ua/posts/4665121343509279

Аргументація що мовляв “всі території осушені, природної цінності немає тощо, немає чого переживати, громадськість бреше”.Я б може і повірив, якби сам не був на цій території. А ще там працювали науковці Рівненський природний заповідник Nature Reserve Rivnenskyi які неодноразово приймали на НТР рішення про недопустимість видобутку торфу на згаданій ділянці і звертались до відповідних органів.

Та навіть якщо відкрити звіт ОВД – в ньому самому написано що частина досліджуваних ділянок є болотами або зволоженими луками, з відповідною рослинністю. І про вплив на заповідник там є.

Ну і класичний копі-пейст з інших звітів (наприклад декілька разів в звіті згадується інше родовище “Велике Багно”) та геніальні висновки волинської наукової думки, що болота яка збережені в природному стані і в яких відбуваються болотоутворюючі процеси та підняття рівня грунтових вод – шкідливі для довкілля, і планету збереже видобуток торфу! Дивно чому вони з такими ідеями не поїхали на COP26 і не пояснили дурним іноземцям ( які навпаки відновлюють болота) що вони не праві…

Ще це про жадібність. У цього ж підприємства є сотні гектар торфовищ, на які є позитивні висновки ОВД, деякі з них не мають такої природної цінності як Коза-Березина ( в тому числі “стараннями” самого підприємства) і де можна спокійно вести свою діяльність роками. А по Козі-Березині можна було б спільно з ОТГ розробити та подати проект на Verra чи Gold Standart, провести повторне заболочування, запобігти пожежам, відмовитись від видобутку торфу і отримувати роками кошти по схемі вуглецевих офсетів.

Але ні, це ж треба розбиратись, простіше як в 19-ому столітті знищити природу на максимальній площі, вона ж нічийна і не приносить прибутку….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *