Як подарунок майбутнім поколінням

Лісівники, що садять дерева сотнями мільйонів, – з одним управляться легко.

Держлісагентство бере участь в акції «Мільйон дерев за 24 години»

Як відомо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством лісових ресурсів України підтримало ініціативу «Благодійного фонду «Озеленення України» провести екологічну акцію – висадити 1 000 000 дерев за 24 години по всій Україні.

Голова Держлісагентства Василь Кузьович повідомив, що лише за одну добу буде посаджено понад 1 мільйон дерев, що становить більше 200 дерев на кожного учасника. Буде залучено 6500 працівників державних лісогосподарських підприємств. Це не мало, але має садити вся країна. Це буде подарунок для майбутніх поколінь.

Програмою проведення Акції «1 000 000 дерев за 24 години» передбачено, що 17 жовтня о 8:30 стартує проєкт садінням першого дерева організаторами. Локація – Національний природний парк «Голосіївський».

Автори ідеї «1 мільйон дерев, посаджених за добу» сподіваються таким чином встановити рекорд України і потрапити до книги національних рекордів. Українські лісівники не ставлять за мету встановити якийсь рекорд, вони садять дерева щорічно, весною і восени, не локально, а по всій Україні.

Цікаву статистику навів головний спеціаліст відділу лісовідновлення і лісорозведення управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства Олександр Невмержицький. Цього року заплановано відтворити лісів на 35,7 тисячі гектарів. З цього числа руками лісівників буде засаджено 23,2 тис. га. На решті площ ліс відновиться природним способом. Крім того, лісівники за цей рік мають приростити державних лісів (тобто посадити там, де їх не було) на 2,1 тис. га. Хоча ліс садять протягом двох сезонів, навесні і восени, план цьогорічних посадок майже виконаний – 32,3 тис. га вже посаджено.

Цікаво, а якщо перевести ці засаджені лісом тисячі гектарів у дерева, скільки ж це буде? З відкритих, як кажуть, джерел дізнаємося, що лісівники саджають на одному гектарі 5–7 тисяч маленьких деревець. Помножимо плановані цьогоріч гектари на мінімальні 5 тис. дерев/га… Отримуємо 178,5 мільйона! Отже, щорічно лісівники державних лісгоспів садять не менше 178-и мільйонів дерев. Без телебачення, пресконференцій… і навіть без спеціальних фінансових фондів.

Тому, цілком логічним виглядає те, що Міністерство захисту довкілля підтримати акцію з посадки мільйона дерев запропонувало саме Державному агентству лісових ресурсів. Ті, що садять дерева сотнями мільйонів, – з одним управляться легко.

Власне, посадка дерева це лише видима, показна частина акції. До цього мають бути заготовлені саджанці, обране легальне місце для садіння… А після, коли не чутно вже буде звуків фанфар, упродовж багатьох років за деревцями комусь треба доглядати, інакше праця може виявитися марною. От тому участь Державного агентства лісових ресурсів в цій акції з озеленення України – правильне рішення, яке дозволить провести її максимально ефективно.

Василь Кузьович закликав кожного жителя України посадити дерево

Кожен українець повинен взяти участь в озелененні країни, заявив Голова Державного агентства лісових ресурсів України. «Всі жителі країни, особливо молодь, повинні посадити дерево. Це має принципове значення: якщо ти власноруч посадив дерево – будеш його берегти і дбайливо ставитися до природи. Тому, від імені всіх лісівників України запрошую долучитися до Все­української акції «Мільйон дерев за добу».

Підготував
Максим ЗЕЛЕНИЙ,
Газета “Природа і суспільство”