Як у лісгоспах Хмельниччини працює єдина система відеоспостереження

Юна Мітрашко
Михайло Жила
10 червня, 13:19

Десять камер відеоспостереження об’єднали в одну систему три лісові господарства. Це Славутський, Шепетівський та Ізяславський лісгоспи. Камери, які встановлені на 36-метрові щогли та виведені на центральний пункт відеоспостереження, завчасно дозволяють виявити лісові пожежі на відстані 25 кілометрів.

Про це Суспільному розповів інженер з охорони лісу Державного підприємства «Славутський лісгосп» Сергій Бойчук.

Десять камер відеоспостереження об’єднали в одну систему три лісові господарстваФото: Суспільне Поділля

Десять камер відеоспостереження об’єднали в одну систему три лісові господарства

Три камери відеоспостереження встановлені у Славутському лісгоспі. Лісничий господарства Віталій Климчук каже, вони полегшують його роботу.

“Мені як лісничому ця система допомагає кожен день. Не тільки в будні, але й у вихідні. Чому? Вона полегшує виявлення пожежі. Це перекриття декілька камерами. Якщо раніше ми отримували лише напрямок, в якому ми бачимо, то тепер можемо отримати точку, яку потрібно”, – розповідає лісничий.

Спеціальну програму із виявлення пожеж планують встановити на мобільні телефони, розповідає Віталій Климчук.

“Чекаємо виходу системи на мобільні телефони. Коли цей додаток з’явиться на мобільному телефоні, і коли я просто зможу з телефону мобільного, з кишені, організовувати роботу по виявленні і локалізації”, – додає Віталій Климчук.

Віталій Косар 22 роки працює водієм пожежного авто. Каже, сьогодні його добова чергова зміна на центральному пункті відеоспостереження.

“Я як водій пожежного автомобіля, в мої обов’язки входить находитись біля пункту відео спостереження. Виявляти дим та реагувати. Дзвонимо до лісничих, до помічників, і після того питання вирішується чи виїжджати чи не виїжджати нам. Камера ходить на 360 градусів. Якщо дві камери залучені, ми можемо виявити до 100 метрів пожежу. А якщо одною камерою ми користуємося, то десь, приблизно, 300 метрів можемо зорієнтуватися в пожежі”, – пояснює водій.

За словами майстра лісопожежної станції Юрія Черняка, до приїзду пожежників, лісівники самі борються з вогнемФото: Суспільне Поділля

За словами майстра лісопожежної станції Юрія Черняка, до приїзду пожежників, лісівники самі борються з вогнем

За словами майстра лісопожежної станції Юрія Черняка, до приїзду пожежників, лісівники самі борються з вогнем. На те мають відповідний інвентар.

“В цьому році пожеж не було зафіксовано, в минулому – було зафіксовано 13. З яких 5 з системами відео спостереження. Пункт накопичення пожежного інвентарю, який у повному обсязі укомплектований первинними засобами пожежогасіння до приїзду пожежного автомобіля”, – каже Юрій Черняк.

Славутський лісгосп має у підпорядкуванні 24 тисячі гектари лісу, говорить інженер з охорони лісу державного підприємства Славутське лісове господарство Сергій Бойчак. На його території розташовані три камери, які охоплюють усю цю площу.

“Одна щогла знаходиться на території лісництва “Кривинське”, де ми зараз знаходимося. Висота даної щогли 36 метрів.Було оновлено три системи відео спостереження – встановлені нові камери”, – розповів Сергій Бойчак.

За його словами, у Славутському лісгоспі встановлено три спостережні камери, в Ізяславському – чотири та три в Шепетівському. Усі вони працюють в автоматичному режимі. За необхідності можна перейти до ручного управління, додає лісівник.

Вартість однієї 36 метрової щогли 160 тисяч гривень, каже Сергій Бойчук. Камера обійшлася у 36 тисяч, на програмне забезпечення витратили 18 тисяч гривень. За словами Сергія Бойчука, обладнання придбали за гроші Славутського лісгоспу.

Що відомо

  • На території Хмельницької області 10 Державних лісомисливських господарств, загальною площею 193 тисячі гектарів. На Хмельниччині у 2021 році виявили 4 пожежі, у 2020 році – 44. 80 відсотків усіх виявлених пожеж зафіксували за допомогою камер спостереження.

https://suspilne.media/138326-gotovi-rozpocati-strajk-10-likaren-na-hmelniccini-ne-otrimali-kovidnih-doplat/

 53 total views,  1 views today