Як уникнути пожеж у лісі

Мабуть, найбільша біда для лісів – пожежі, які небезпечні не тільки тим, що гинуть дерева, звірі, птахи, комахи, часто жертвами вогняної стихії стають люди, серйозної шкоди наноситься сільськогосподарським об’єктам і населеним пунктам.

Ліси по праву називають зеленими легенями планети. Не випадково більшість оздоровчих закладів та будинків відпочинку знаходяться на лісових узліссях або поблизу них. Також ліси сприяють збереженню вологи у ґрунті, стримують суховії, створюючи цим природні умови для підвищення врожайності усіх сільськогосподарських культур.

Однак, на превеликий жаль, є люди, які цього не усвідомлюють і вважають, що в лісі все дозволено: можна розводити багаття, залишати сміття, ламати дерева, топтати, рвати і знищувати рослинність.

Лісова пожежа завжди починається через зовнішні причини. Іноді випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше (майже в 97% випадків!) пожежа є наслідком неправильних дій людини. Вчені підрахували, що 50-70% пожеж виникає в радіусі 5 км від населених пунктів, а за межами 20 км – всього лише 3-10%. Тому, щоб не знищити ліс і не постраждати самому рятувальники Слов’янська закликають дотримуватися заходів пожежної безпеки.

По-перше, необхідно обережно поводитися з вогнем. Не кидайте на землю непогашені сірники і недопалки. Особливої уваги вимагає багаття. Не можна розводити вогонь у місцях із сухою травою або мохом, під кронами дерев, на місцях старих пожеж.

По-друге, приїжджаючи в ліс на автомобілі або мотоциклі, стежте, щоб з вихлопної труби не вилітали іскри, які теж можуть стати причиною пожежі.

По-третє, не залишайте в лісі сміття, особливо скляні банки або пляшки. Осколок скла може, як лінза, сфокусувати сонячні промені і викликати велику лісову пожежу. Сумна статистика свідчить про щорічне різке збільшення кількості лісових пожеж, особливо у період святкових та вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється до лісів на відпочинок. Несвідомі громадяни, які не задумуються про наслідки своєї недбалості поводження з вогнем у лісових масивах.

Для запобігання лісових пожеж рятувальниками Слов’янська, спільно з поліцією проводяться спільні рейди по виявленню неконтрольованих підпалів сухої трави поблизу лісових масивів. Під час рейдів проводяться бесіди з рекреантами про небезпеку розкладання вогнищ в не відведених для цього місцях. Важко переоцінити ті задоволення і користь, які ми отримуємо від спілкування з природою. Як багато дає нам перебування у лісових масивах!

Якщо Ви побачили лісову пожежу, то по можливості зразу зателефонуйте в державну службу з надзвичайних ситуацій за номером 101 та повідомте, де Ви знаходитесь. Вкажіть певні орієнтири, за допомогою яких можна б було визначити місце пожежі.

17:20, 10 червня

ДСНС Донецької області

https://www.6262.com.ua/news/2787191/ak-uniknuti-pozez-u-lisi-dsns-informue