Як вирубати весь ліс? Лайфхак від сколівських лісівників

На малюнку − краєвид з гори Беньки на ліси філії «Сколівське лісове господарство» ДП «Ліси України». Справа по центру – ділянка суцільних рубок минулих років (обведена білим маркером). Старий ліс тут вирубали, а молоді деревця зарахували в «екологічну» програму «Мільярд дерев». Вирубка старого лісу стала можливою завдяки будівництву лісової дороги – яку видно на задньому плані.

Такі дороги лісівники, ніби знущаючись, називають «лісові дороги до здорових лісів». Правильно: якщо старий ліс суцільно зрубати, то він уже «хворим» не буде. Зупинилась суцільна рубка по межі заказника (зелений маркер). Винятково тому, що суцільні рубки в заказнику – заборонені. Але якщо вже вклали кошти в будівництво лісової дороги, то якось прикро зупиняти рубки через якийсь там природоохоронний статус, так? Саме так і вирішили лісівники. Тому в процесі лісовпорядкування вирішили запланувати рубки в заказнику.

Одну ділянку лісу оголосили «хворою» і запланували вибіркову санітарну рубку (помаранчевий маркер). Незважаючи на те, що наявність мертвої деревини в заказнику – це природний процес, і що ніякий розвиток шкідників чи хвороб така рубка не зупинить. Ще дві ділянки (жовтий маркер) лісівники оголосили «неправильними». Хоча обидві сформовані з природних для цієї території дерев бука з домішкою ялиці, а вік однієї з них становить 164 роки. І це далеко не все, що планують тут робити лісівники – ми позначили на картинці лише частину запланованих лісогосподарських заходів.

Наразі ДП «Ліси України» планує будувати сотні кілометрів нових лісових доріг, аби мати можливість рубати і вивозити деревину з тих лісів, де роками не було чути бензопили. А Держлісагентство розробило нові правила рубок, які хочуть узаконити можливість лісівникам рубати майже будь-де. Тому ми вчергове звертаємось до Міндовкілля з вимогою зупинити плани лісівників і врахувати наші зауваження до правил рубок!

Як вирубати весь ліс? Лайфхак від сколівських лісівників – Українська природоохоронна група (uncg.org.ua)

Loading