Як захиститися від диму лісових пожеж

Фото аватара
Дейзі СІММОНС
24 СЕРПНЯ 2020 Р

Дрібні частинки в диму особливо шкідливі для вашого здоров’я.

Дим від лісових пожеж стає дедалі серйознішою загрозою для здоров’я населення на заході США, і з кожним роком ситуація погіршується через зміну клімату.

Тут, як частина вашого набору інструментів адаптації до клімату, є кілька порад щодо боротьби з димом лісової пожежі, який може залишатися днями і навіть тижнями після лісової пожежі.

1. Знайте ризики для здоров’я.

Дим лісової пожежі – це складна суміш газів і дрібних часток, що утворюються з матеріалів, що горять, як-от дерев, будівель і їхнього вмісту, а також транспортних засобів. Мікроскопічні частинки можуть спричинити великі неприємності, оскільки вони легко потрапляють у дихальну систему людей, особливо дітей, вагітних жінок і людей з астмою, хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ) або серцевими захворюваннями.

Клімат змінюється, і наші журналісти тут, щоб допомогти вам зрозуміти це. Підпишіться на нашу щотижневу електронну розсилку та не пропустіть жодної історії.

Сонце крізь димчасте небо в Невада-Сіті
Сонце видно крізь димчасте небо, зроблене наприкінці серпня 2020 року в Невада-Сіті, Каліфорнія. (Фото: Пем Морі)

За даними CDC , вплив забруднювачів повітря в димі може подразнювати легені, викликати запалення, перешкоджати імунним функціям і підвищувати сприйнятливість до респіраторних інфекцій. А останні наукові звіти показують, що вплив забруднювачів повітря може погіршити наслідки COVID-19.

За даними EPA , здорові дорослі зазвичай не піддаються великому ризику від короткочасного впливу, але агентство попереджає, що кожен повинен уникати вдихання диму, якщо це можливо, і що люди похилого віку та немічні та люди з уже існуючими захворюваннями, такими як астма або ХОЗЛ можуть бути особливо чутливими.

2. Будьте в курсі звітів про якість повітря.

Рівень забруднення димом може швидко змінюватися в реальному часі залежно від пожежі, вітру та погодних умов. Зверніться до місцевих органів охорони здоров’я та довірених джерел новин або перейдіть на веб-сайт AirNow.gov (або завантажте додаток ) і введіть свою адресу, щоб щогодини отримувати інформацію про якість повітря в місцевому регіоні.

Там ви побачите поточний рейтинг індексу якості повітря (AQI): 0 означає чисте повітря, а 500 — рівень якості повітря в екстрених ситуаціях.

AirNow також містить рекомендації на основі рейтингів «Нездоровий», «Дуже нездоровий» або «Небезпечний». Наприклад, коли рівні є «дуже нездоровими», людям із захворюваннями серця чи легенів, людям похилого віку, дітям і підліткам слід уникати фізичної активності на свіжому повітрі, тоді як іншим слід уникати напружених навантажень на вулиці та обмежити час поза ним. У «небезпечних» умовах кожен повинен уникати діяльності на свіжому повітрі, наскільки це можливо.

Індекс Air Now
(Зображення: AirNow.gov )

Щоб дізнатися більше, перейдіть до інтерактивної карти диму та вогню AirNow , яка показує всі пожежі та стовпи диму в певній місцевості та містить докладні звіти. (Ось нещодавній звіт із міста Юба, Каліфорнія , як приклад.)

3. Тримайте повітря в приміщенні якомога чистішим.

Уникнути диму від лісової пожежі не так просто, як просто залишитися всередині. Дим може потрапити у ваш дім різними шляхами: через відкриті вікна та двері, через менш очевидні шляхи, як-от вентилятор у ванній кімнаті чи кухні, а також через невеликі щілини навколо закритих вікон.

Ось кілька способів зберегти повітря в приміщенні чистим і здоровим:

  • Тримайте вікна та двері закритими.
  • Використовуйте портативний очищувач повітря або високоефективний фільтр, щоб видалити дрібні частки з повітря. Якомога частіше вмикайте очищувач повітря на найвищій швидкості вентилятора.
  • Якщо новий очисник недоступний, подумайте про це виправлення своїми руками , яке потребує лише коробкового вентилятора, фільтра печі та пакувальної стрічки. (Тільки не залишайте його без нагляду.)
  • Налаштуйте свій кондиціонер або систему опалення, вентиляції та кондиціонування, щоб дим не проникав. Наприклад, якщо у вас центральна система кондиціонування із забором свіжого повітря, закрийте її або переведіть у режим рециркуляції. Для віконного блоку закрийте заслінку зовнішнього повітря та переконайтеся, що ущільнення між блоком змінного струму та вікном є якомога щільнішим. Наявність пінополіуретану для вікон, який можна придбати в місцевих будівельних або великих магазинах, допоможе уникнути забруднювачів повітря, а також допоможе заощадити витрати на охолодження кондиціонером. Тим, хто не в змозі зупинити подачу зовнішнього повітря від кондиціонера, EPA радить у деяких випадках замість цього використовувати вентилятор і штори.
  • Уникайте дій, які створюють більше твердих частинок у приміщенні, таких як куріння, використання дров’яних печей і печей і навіть пилосос (якщо ваш пилосос не має фільтр HEPA).
  • Створіть чисту кімнату , де найкращий очищувач повітря працює безперервно, і вживайте додаткових заходів, як-от видалення пилу або протирання поверхонь, щоб осілі частинки не потрапляли назад у повітря.
  • Якщо якість зовнішнього повітря покращується, навіть тимчасово, відкрийте вікна, щоб провітрити свій будинок, перш ніж умови знову погіршаться.

4. Подумайте про використання респіратора, якщо він у вас уже є.

На думку більшості, включно з EPA, щільно прилягаючий респіратор проти твердих частинок N95 або P100 є найкращим покриттям для обличчя, якщо вам потрібно тривалий час перебувати на вулиці в умовах задимленості або попелу, оскільки вони фільтрують щонайменше 95% частинок у повітрі .

Зрештою, найкращим планом для більшості людей є перебування в кімнаті з чистим повітрям. І пам’ятайте, що те саме стосується домашніх тварин.

5. Не нехтуйте потенційним впливом на психічне здоров’я.

Будьте добрі до себе та інших, тому що, як стверджує CDC, почуватися сумним, злим, винним або навіть заціпеніти після наслідків, стресу чи травми лісової пожежі – це природно. Не соромтеся поговорити з ліцензованим психологом, соціальним працівником або консультантом, якщо вам потрібна допомога впоратися .

Дивіться також: Лісові пожежі та зміна клімату: який зв’язок?ТЕГАМИ:Дейзі Сіммонс

ДЕЙЗІ СІММОНС

Дейзі Сіммонс — письменниця-фрілансер і редактор із понад 15-річним досвідом у дослідницькій історії. На додаток до внеску в Yale Climate Connections з початку 2016 року, вона також… 
Більше від Дейзі Сіммонс

https://yaleclimateconnections.org/2020/08/how-to-protect-yourself-from-wildfire-smoke/

Loading