Як запобігти лісовим пожежам: актуальні питання обговорили з експертним середовищем

17 Вересня 2020, 19:55

Цього року Україну сколихнули масштабні лісові пожежі. Про те, як запобігти негативним явищам у майбутньому, говорили сьогодні в Український кризовий медіа-центр. У обговоренні взяв участь директор департаменту надрокористування та відновлення довкілля Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Александр Шуст. За його словами, подолання наслідків завжди дорожче для держави, ніж вжиття превентивних заходів. Тож наразі Міндовкілля працює над комплексним вирішення питання протидії лісовим пожежам.

Так, при Міністерстві вже створено робочу групу з розробки Стратегії управління ландшафтними пожежами, яку очолив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Bogdan Borukhovskyi. Співголовою є керівник Центру Глобального моніторингу пожеж, координатор з проблеми лісових пожеж Міжнародної стратегії ООН зі зниження катастроф Йохан Георг Голдамер.

У рамках Робочої групи розроблені опитувальники, які будуть направлені до органів виконавчої влади. Також буде проведено опитування громадських організацій, експертного середовища – щоб зібрати пропозиції широкого кола осіб. На їх основі будуть розроблені драфт-стратегії, які будуть винесені на опрацювання з усіма стейкхолдерами.

Мета стратегії – формування ефективної політики управління ландшафтними пожежами з метою зменшення їх негативних наслідків, формування самосвідомості населення, культури поводження в лісі з вогнем та збереження навколишнього природного середовища.

https://menr.gov.ua/news/35911.html