Як зберегти та примножити екосистемні послуги: Міндовкілля запрошує до обговорення за круглим столом

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

26 січня о 09:05  · 

🤲🌿Як зберегти та примножити екосистемні послуги: Міндовкілля запрошує до обговорення за круглим столом

🤔 Чи задумувались ви, чому кожному за життя варто посадити хоча б одне дерево? Дерево за рік виробляє до 200 кг кисню. Цього достатньо, щоб людина дихала впродовж 12 місяців.

🌳 Здатність лісів виділяти кисень та поглинати вуглекислий газ, боліт – очищати і примножувати воду, морських та інших природних територій – позитивно впливати на клімат, врожайність і здоров’я людини – це і є екосистемні послуги. Тобто вигоди, які отримує людство та економіка від функціонування екосистем. Саме вони задовольняють фундаментальні потреби людини – у сприятливому середовищі для життя, продуктах харчування тощо.

🪵 Однак люди в процесі життєдіяльності впливають на довкілля, що призводить до негативних наслідків – забруднення, виникнення пожеж, утворення відходів, а ще до зміни клімату і «погодних гойдалок», раптової втрати джерел прісної води, запасів риби, зниження родючості ґрунтів, поширення шкідників та інфекцій тощо.

🌿 Міндовкілля зацікавлене в розвитку державної політики щодо оцінки і збереження екосистемних послуг. Тому запрошуємо фахівців, громадських діячів та органи влади до співпраці. У рамках круглого столу презентуємо проєкт концепції державної політики у цій сфері.

Плануємо обговорити:

🌿 напрацювання щодо економічної оцінки (монетизації) екосистемних послуг,

🌿 варіанти інвентаризації екосистемних послуг на регіональному і локальному рівнях, 🌿 шляхи вирішення питання щодо врахування екосистемних послуг у програмах і планах, проєктах господарської діяльності,

🌿 бачення учасників круглого столу щодо розвитку нормативно-правової, інституційної і технічної бази для розв’язання зазначених питань.

Для нас важливо обговорити з вами ці питання для подальшого розвитку в Україні сталого лісового та водного господарства, управління водними ресурсами, адаптації до зміни клімату, а також забезпечення цивільного захисту, екологічної та національної безпеки.

💻 Формат заходу: відеоконференція

⏰ Коли: 11 лютого 2022 року, 10.00

Спікери:

  • ➖ Роман Шахматенко, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • ➖ Оксана Добровольська, головний спеціаліст Управління охорони біорізноманіття Міндовкілля;
  • ➖ Петро Тєстов, експерт з лісового господарства;
  • ➖ Ігор Крамаренко, проєкт-менеджер реформи лісової галузі,
  • та Оксана Абдулоєва, експертка Команди підтримки реформ при Міндовкілля.

📄 Форма для попередньої реєстрації учасників за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSflDu8jMDr…/viewform…

Loading