Єврокомісія очікує до кінця року зняття заборони на експорт лісу-кругляку

В Єврокомісії підготували звіт про виконання Україною пунктів угоди про асоціацію з ЄС.

Антикор

Єврокомісія напередодні засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбудеться 8 грудня, підготувала звіт про співпрацю з Україною, в якому, зокрема, вказала на необхідність до кінця року вирішити спір України і ЄС щодо заборони на експорт лісу-кругляку. У вересні 2020 року створена Арбітражна комісія, рішення якої щодо лісу очікується до кінця року.

У документі зазначено, що в ході засідання профільного підкомітету в жовтні, Міністерство охорони навколишнього середовища та природних ресурсів заявило про необхідність розділити функції управління ресурсами і контролю, зокрема інспекцію по заготівлі деревини з одного боку і контроль за її торгівлею – з іншого.

У документі також зазначено, що прийнятий в грудні 2019 року Закон про врегулювання видобутку бурштину (зниження рентної ставки з 25% до 10% з 2022 року, при тимчасовій ставці до кінця 2020 року в 5%, а в 2021 – 8%) не відповідає ні Директиві ЄС про оцінку впливу на навколишнє середовище, ні міжнародним зобов’язанням України в зв’язку з Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенція Еспо). Звіт також констатує, що реформа Державної екологічної інспекції не відбулася.

Також зазначається, що наміри України ввести критерій щодо локалізації в держзакупівлі, порушують принципи рівності і недискримінації, а ряд розслідувань щодо захисту торговельних інтересів, “не завжди проводилися в суворій відповідності з критеріями та стандартами”.

В цілому відзначається, що Україна поліпшила протягом двох років торговельні відносини з ЄС, піднявшись з 21 на 18 місце за показниками імпорту та експорту. Імпорт з України в ЄС впав на 18% через пандемію коронавірусу, відзначають в ЄС.

Раніше повідомлялося про те, що на країни Євросоюзу припадає 70% українського експорту деревини. В ООН нагадали, що через масову вирубку лісів і зміни клімату для країн карпатського регіону виникла певна загроза.

Про те, як обклавшись дозволами, сертифікатами та аудитами в Україні орудує «лісова» мафія, читайте в матеріалі Юлії Самаєвої “Карпатська різанина бензопилою” для ZN.UA.

01 грудня, 2020, 22:02

https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/jevrokomisija-ochikuje-do-kintsja-roku-znjattja-zaboroni-na-eksport-lisu-kruhljaka.html