З архіву ПУ. У NASA показали, як виглядає “пустеля” посеред України з космосу (фото)

четвер, 26 листопад 2020, 2:00

Олешківські піски в Україні потрапили на фото NASA. Супутник Landsat 8 зняв розташований в 30 км від Херсона унікальний піщаний масив з космосу, передають Патріоти України 4 листопада 2019 року.

“На північ від Чорного моря ландшафт південної України рясніє привабливими рельєфами. Багато хто задається питанням: що це? Приблизно в 65 кілометрах на північний захід від барвистих лагун Сиваша, ліси різко переходять у піски. Цей овальний регіон на фото, відомий як Олешківські піски, є найбільшою піщаною ареною в Україні і другою за величиною в Європі (площа масиву перевищує 1620 кв. км – ред.)”, – йдеться на сайті Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору.

Повідомляється, що фотографії були зроблені 15 червня 2019 року. З космосу ця українська міні-пустеля виглядає, як яйце пісочного кольору.

“Піски складаються із безмежних барханів висотою близько 5 м. Щоб спробувати запобігти “вторгненню” дюн в населені і сільськогосподарські райони, навколо піщаних просторів були посаджені густі зарості сосен. Тим не менш, аналіз знімків Landsat останніх 30 років показав, що пісок “мігрував” в лісові райони, особливо на північно-східних і південно-західних схилах пустелі”, – пише сайт.

Додамо, що влітку пісок у пустелі під Херсоном нагрівається до 75 градусів за Цельсієм, тому там можна побачити лише рідкісні рослини.

https://patrioty.org.ua/society/z-arkhivu-pu-u-nasa-pokazaly-iak-vyhliadaie-pustelia-posered-ukrainy-z-kosmosu-foto-353028.html