З початку повномасштабного вторгнення через російські обстріли сталась понад тисяча лісових пожеж — Ua Animals

З початку повномасштабного вторгнення через російські обстріли сталась понад тисяча лісових пожеж, а 80 видів тварин можуть  повністю зникнути.

Про це в етері Громадського радіо повідомила Ольга Чевганюк керівниця міжнародного відділу UAnimals:

«З початку війни, за час активних бойових дій, сталось понад 1000 лісових пожеж, можливо вже кілька тисяч, бо останні дані оновлювались десь пів року тому. У нас і до цього викидалася величезна кількість вуглекислого газу,  понад 33 мільйонів тонн, що є дуже багато. Бомбардування спричиняють викид хімікатів і це ті дії, які у тому числі спричиняють знищення тварин. Загалом вражено сотні тисяч квадратних кілометрів української землі і вона була заражена, що своєю чергою впливає на людей та тварин».

За її словами, через російську агресію 20 % природоохоронних територій постраждали, 8 національних заповідників і 12 національних природних парків заміновані. Є  природні парки, які в результаті підриву Каховської ГЕС, знищені повністю, але є величезна кількість природних парків, де робота ведеться.

Підрив Каховської ГЕС

У ніч на 6 червня російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС зруйновано. Станція відновленню не підлягає.

У розвідці зазначили, що окупанти двічі мінували Каховську ГЕС перед тим, як її підірвати 6 червня.

В «Укргідроенерго» повідомили, що відбудова Каховської ГЕС коштуватиме до 1 мільярда доларів і триватиме 5 років, якщо працювати 24/7.

Екоцид

Унаслідок підриву Каховської ГЕС знищено машинний зал, у якому було 450 тонн технічного мазуту. 150 тонн мазуту одразу потрапили у річку Дніпро. Україна порушила справу за статтею про екоцид через підрив Каховської ГЕС. Водночас зросла мінна небезпека.

Через затоплення зоопарку «Казкова діброва» у Новій Каховці загинули майже 300 тварин. Зоолог Михайло Русін в ефірі Громадського радіо сказав, що, якщо затопить Олешківські піски, то зникнуть мишівки степові, які жили лише там.

Мета підриву

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр висловила думку, що росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС, зокрема, щоб інформаційно перемістити акценти з поразки на Бахмутському напрямку.

Унаслідок підриву Каховської ГЕС російські окупанти підтопили й свої позиції, їм зараз доводиться відходити, зазначив військовий експерт Олексій Гетьман в ефірі Громадського радіо.

https://hromadske.radio/news/2023/11/28/z-pochatku-povnomasshtabnoho-vtorhnennia-cherez-rosiyski-obstrily-stalas-ponad-tysiacha-lisovykh-pozhezh-ua-animals

Loading