З початку роботи ДП “Ліси України” звільнили 56 керівників філій, оновлено 40% керівного складу

Про це на сторінці Facebook написав генеральний директор Юрій Болоховець.

Хтось не впорався. А в багатьох випадках нам доводиться розгрібати залишки корупції — спадок лісгоспної системи.

Один із досить показових випадків:

Львівщина. Рава-Руський лісгосп. Декілька років тому році керівництво взяло у приватної компанії в лізинг низку техніки – трактори, тощо. Серед іншого — два кросовери Skoda Kodiak у супертоповій комплектації за 49-55 тисяч доларів.

Автомобілями користувались лише півроку, у машин невеличкий пробіг.

Погасивши майже всю вартість (!), кросовери повернули лізінговій компанії.

А за деякий час у авто з’явилися нові власники. У першого кросовера — родичка одного з керівників лісгоспу. Друга машина оформлена на сторонню особу, але їй продовжувала користуватися людина з керівництва лісгоспу.

Одночасно по іншій автомобільній та спеціалізованій техніці, яку лісгосп брав у лізинг, значно збільшені лізингові платежі, хоча це не передбачено договором. Державі завдавано збитків на мільйони гривень.

А ще у Рава-Руському лісгоспі, як з’ясував наш Департамент безпеки, заробляли на фіктивних послугах. Ремонти техніки, прибирання приміщень, пожежне спостереження — за роботи сплачувати приватній фірмі, а насправді — виконували силами штатних працівників.

А ще у лісгоспі знайшли і накрили підпільну міні-криптоферму, яка розмістилася в одному з приміщень.

Всі виявлені факти передані у правоохоронні органи. Сподіваюся, справу доведуть до завершення і гоп-компанію, яка працювала у лісгоспі (там вже новий керівник), притягнуть до відповідальності.

Виявлені у Рава-Руському лісгоспі факти — спадок лісгоспної системи, за якою дехто дуже ностальгує. Нову систему ми вибудовуємо так, щоб не було навіть можливостей для «схематозу». Є централізована корпоративна політика щодо закупівель і взаємовідносин з підрядниками. Працює Департамент безпеки. Є жорсткий контроль, підзвітність, прозорість.

За один рік не позбутися всього негативу, який лісгоспна система накопичувала десятиріччями. Але ми на правильному шляху.

Loading