За 30 років планета втратила близько 420 мільйонів гектарів лісу. Це майже як 10 Чорних морів

В Україні повний державний облік лісових насаджень здійснювали ще у 1996 році.

Подія: За останні три десятиліття планета втратила близько 420 мільйонів гектарів насаджень. І це попри те, що темпи зникнення земних лісів сповільнилися. Таку інформацію повідомили у пресслужбі ООН.

Деталі і коментарі: За даними організації, саме на ліси припадає основна частина всього наземного біорізноманіття планети. Це зокрема 60 тисяч різних видів рослин і дерев, 80% всіх видів земноводних, 75% видів птахів і 68% видів ссавців.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО), більше половини лісів світу розташовані у п’яти країнах. Серед них — Росія, Бразилія, Китай, США і Канада. Попри стрімке зникнення лісів, яке не припиняється, половина лісових територій сьогодні майже не постраждала від впливу людини, а третина — це незаймані ліси, що взагалі не піддавалася наслідкам людської діяльності.

“Для того, щоб призупинити процес зникнення лісів і біорізноманіття, нам необхідно переглянути наші методи виробництва і масштаби споживання”, — каже генеральний директор Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) Цюй Дун’юй, передає пресслужба ООН.

За словами експертів, дерева виконують надважливу функцію у природі. Вони запобігають ерозії та втраті грунтів, а також пом’якшують наслідки зміни клімату. Тому так важливо піклуватися про збереження наявних лісів і відновлювати втрачені площі.

Тим часом на скільки скоротилася площа лісів в Україні, невідомо. Востаннє повний державний облік лісових насаджень у країні здійснювали у 1996 році. Втім за підрахунками активістів, лише за роки незалежності України браконьєри вирубали близько 800 тисяч гектарів, пише “Главком”.

Ще 800 тисяч гектарів лісів (7,5% лісового фонду країни) зараз не закріплені за постійними лісокористувачами та ніким не охороняються. Про це повідомив голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький у соцмережі. “Відповідно жодної охорони від незаконних рубок і облік деревини не здійснюється”, — написав чиновник у facebook.

За його словами, електронний облік деревини зараз повністю здійснюють лише державні лісгоспи, які належать до сфери управління Держлісагентства та Міноборони України. Це близько 74% всіх лісів.

Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила законопроект, що регламентує проведення Національної інвентаризації лісів (НІЛ). Це дозволить отримати статистично обгрунтовану інформацію про їхній стан та ресурсний потенціал. Щороку на інвентаризацію лісів з державного бюджету виділятимуть близько 9 мільйонів гривень.

Автор: Газета Експрес. Новини в деталях

https://expres.online/podrobitsi/za-30-rokiv-planeta-vtratila-blizko-420-milyoniv-gektariv-lisu-tse-mayzhe-yak-10-chornikh-moriv