За незаконні порубки дерев на понад пів мільйона гривень у Коростенському лісгоспі колишній майстер лісу відповідатиме у суді

Повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

Коростенською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за фактом неналежного виконання майстром лісу своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що призвело до масових незаконних порубок дерев та спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави (ч.ч. 1, 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, кримінальне правопорушення скоїв майстер лісу (наразі звільнився з посади) Коростенського лісгоспу.

Установлено, що на території Ушомирського лісництва, підпорядкованій майстру лісу, який за посадовими обов’язками мав би охороняти насадження, попереджувати і припиняти незаконні порубки та інші порушення, неодноразово вчинялися незаконні порубки значної кількості дерев.

Зокрема, контрольними перевірками, у різні проміжки часу (одна з них проведена у лютому цього року), на території чотирьох кварталів виявлено протиправні порубки 126 дерев породи сосна та береза.

Екологами встановлено, що знищено кращі екземпляри сосни, порушена екосистема земельних лісових ділянок, відновлення якої може тривати роками.

Відтак майстер лісу не виконував своїх безпосередніх обов’язків щодо охорони і захисту рослин у закріпленому за ним обиході, унаслідок чого інтересам держави та довкіллю спричинено тяжкі наслідки на загальну суму понад 500 тис. грн.

Наразі заявлено позов про стягнення з обвинуваченого завданих довкіллю збитків на зазначену суму.

Досудове розслідування проводило Коростенське райуправління поліції. Справу розглядатиме Коростенський міськрайонний суд.

Публічне обвинувачення забезпечуватиме Коростенська окружна прокуратура.

Посилання на джерело: https://zt.20minut.ua/Kryminal/za-nezakonni-porubki-derev-na-ponad-piv-milyona-griven-u-korostenskomu-11321322.html