За останні 20 років вдалося відновити ліси площею з Францію. Вони можуть нейтралізувати річний обсяг викидів у США

Олег Павлюк
12 травня, 2021 01:11
Trillion Trees

Атлантичні ліси в Бразилії екологи називають одним із позитивних прикладів, як екосистема поступово себе відновлює 

Alex Popovkin / FlickrЗагальна площа відновлених із 2000 року лісів становить майже 59 мільйонів гектарів — це територія, більша за континентальну частину Франції. Ці ліси можуть зберігати 5,9 гігатонн вуглецю, що більше, ніж щороку виділяється в атмосферу зі США.

Про це йдеться у спільному дослідженні «Trillion Trees» («Трильйон дерев») міжнародних природоохоронних організацій — Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), BirdLife International і Товариства охорони природи.

Існують три типи відновлення лісів: активне, яке потребує людського втручання через непридатність землі чи інші чинники; допоміжне, де участь людини мінімальна (наприклад, викорчуються бур’яни) й спонтанне, коли ліс виростає сам, а людина цьому не заважає.

Для оцінки відновлення лісів проєкт «Trillion Trees» два роки збирав дані з різних джерел, зокрема використовував супутникові знімки за останні понад 30 років та спостереження своїх експертів на 124 локація у 29 країнах.

У «Trillion Trees» визнають приблизність своєї оцінки, тож просять усі зацікавлені сторони допомогти їм із точнішими вимірюваннями. Але якщо судити з наявних даних, то за останні 20 років відновилися десь 22-25 мільярдів дерев на площі 58,9 мільйона гектарів.

Один із прикладів — Атлантичний ліс у Бразилії, розташований на узбережжі однойменного океану. На початку XVII століття його площа оцінювалася у 1-1,5 мільярда гектарів, але на 2000 рік скоротилася на майже 90% через активне вирубування дерев.

Відтоді завдяки зусиллям екологів, місцевої влади та самого лісу він відновився на площі у 4,2 мільйона гектарів (приблизно як Нідерланди). Але попри такі успіхи, у Всесвітньому фонді дикої природи закликають посилити захист лісів.

«Вирубування лісів лежить в основі кліматичної кризи, й ми маємо зробити все можливе, щоб спинити її. Крім того, відновлення природних лісів грає важливу роль у збереженні їхніх екосистем», — пояснює Жозефіна Варела, віцепрезидентка WWF.

У жовтні 2020 року дослідники за допомогою супутникових знімків підрахували, що на 1,3 мільйона квадратних кілометрів пустельної території Африки ростуть понад 1,8 мільярда дерев — або трохи більш як 13 дерев на гектар. Це більше, ніж вважалося раніше.

Більше про це читайте за посиланням:

https://hromadske.ua/posts/za-ostanni-20-rokiv-vdalosya-vidnoviti-lisi-plosheyu-z-franciyu-voni-mozhut-nejtralizuvati-richnij-obsyag-vikidiv-u-ssha