За підсумками трьох кварталів ДП “Ліси України” збільшило відвантаження лісоматеріалів на 1 млн куб м

Юрій Болоховець

За підсумками трьох кварталів ДП “Ліси України” збільшило відвантаження лісоматеріалів на 1 млн м3❗️

За три перші квартали 2022 року компанія поставила покупцям 7,65 млн м3 лісоматеріалів, за аналогічний період 2023 року – 8,68 млн м3.

Українська деревообробна галузь відновлюється та збільшує обсяги виробництва. Відповідно до запиту ринку, ДП «Ліси України» збільшує постачання лісоматеріалів.

По різних сортах і породах спостерігаються різнонаправлені цінові тренди. Проте середня ціна знеособленого кубу лісоматеріалів протягом другого та третього кварталів 2023 року знизилася з 1810 грн до 1675 грн.

Реалізація деревини є прозорою, правила гри на ринку зрозумілі та прогнозовані, про що свідчить зростання відсотка виконання договорів на реалізацію до майже 90%.

Таким чином, на даний час ринок є збалансованим. Попит та пропозиція – врівноважені.

Проте вільна конкуренція та ринкове ціноутворення сприймається не всіма учасниками ринку. Деякі великі гравці звикли розв’язувати питання постачання ресурсу кулуарно і отримувати лісоматеріали за прямими договорами і штучно встановленою заниженою ціною. Сьогодні вони вимушені змагатися з іншими переробниками та купувати ресурс за ціною, сформованою ринком. Замість того, щоб навчитися працювати в нових прозорих умовах, згадані гравці ринку намагаються публічно тиснути на ДП «Ліси України». Витрачають чималі гроші на замовні публікації з брехливими звинуваченнями.

Мотиви замовників є зрозумілими. За копійки користуватися державним лісовим ресурсом, отримуючи надприбутки та обкрадаючи український бюджет. Але спроби тиснути на ДП «Ліси України» є абсолютно марними. Повернення до практики ручного регулювання ринку не буде.

Loading