Забезпечення пожежної безпеки в природних екосистемах області знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації

22 квітня 2021

За дорученням Голови ОДА Сергія Борзова Вінниччину на нараді представляв заступник Голови ОДА Сергій Здітовецький. Участь у нараді також взяли керівники профільних структурних підрозділів ОДА та дотичних служб області.

Предметом обговорення стали заходи щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах в 2021 році.

Варто зазначити, що протягом цього року в області на об’єктах екосистем – це трави, очерети та чагарники – виникло 297 пожеж. Натомість, за аналогічний період минулого року –  901 пожежа. У відсотковому відношенні цей показник складає -67,5%, що відповідно становить 33,1 % від загальної річної кількості пожеж. Внаслідок пожеж, вогнем було охоплено територію на загальній площі 240 га, проти  978 Га в 2020 році (-75,4%).

Як зазначив заступник Голови ОДА Сергій Здітовецький, причинами пожеж стало і необережне поводження з вогнем, і самовільне випалювання рослинності.

Зауважимо, що в попередньому році на територіях лісогосподарських та лісомисливських підприємств Вінниччини виникло 4 пожежі, внаслідок яких пошкоджено лісовий настил на площі 8,8 гектари. Водночас, цьогоріч пожеж та загорянь на територіях лісогосподарських і лісомисливських підприємств області не зареєстровано.

В області запроваджено постійний моніторинг ситуації щодо попередження та недопущення загорянь в природних екосистемах, визначено завдання головам РДА та територіальних громад щодо реалізації  комплексу заходів із запобігання та протидії масовим пожежам у природних екосистемах, сільгоспугідь та сміттєзвалищ в пожежонебезпечний період, зокрема, організовано проведення комісійних перевірок стану протипожежного захисту населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств та об’єктів розміщених у лісових масивах районів і територіальних громад, відпрацьовано порядок взаємодії та взаємоінформування підрозділів ГУ ДСНС України у Вінницькій області, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та Вінницького обласного комунально-спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс». Окрім того, обласним управлінням лісового та мисливського господарства разом із дирекцією ВОКСЛП «Віноблагроліс» за участю ГУ ДСНС України у Вінницький області проведено навчання щодо відпрацювання взаємодії сил цивільного захисту, лісокористувачів під час гасіння пожеж у природних екосистемах, організації системи управління та порядку оповіщення і евакуації населення. В області систематично вживаються заходи щодо забезпечення резерву пально-мастильних матеріалів для можливої ліквідації надзвичайних ситуацій в природних екосистемах та на підприємствах обласного управління лісового та мисливського господарства, створено запас паливно-мастильних матеріалів в кількості 21,5 тонн; лісогосподарськими підприємствами створюються та оновлюються мінералізовані смуги, протипожежні розриви, здійснюється ремонт та будівництво водоймищ, пірсів для забору води, доріг протипожежного призначення, підтримується робочий стан пожежних автомобілів, мотопомп та іншої техніки, пристосованої для цілей пожежогасіння, здійснюється її укомплектування пожежно-технічним обладнанням, інвентарем, засобами зв’язку.

Зокрема, в лісогосподарських підприємствах для гасіння лісових пожеж облаштовано 58 пожежних водойм, в наявності 41 лісопожежний модуль, 33 мотопомпи та 96 ранцевих лісових оприскувачі, 69 комплектів напірних та водозабірних рукавів, 121 трактор, 99 плугів та культиваторів,  2345 одиниць шанцевого інструменту – це відра, лопати, сокири, граблі та хлопавки.

Лісогосподарськими підприємствами області влаштовано 26 км мінералізованих смуг. Перекрито 118 позапланових в’їздів в лісові масиви. Вздовж доріг та біля лісових масивів виставлено 156 плакатів та аншлагів, що попереджують про необхідність обережного поводження з вогнем у лісі та про відповідальність за порушення Правил пожежної безпеки.

З метою виявлення та притягнення порушників правил пожежної безпеки в лісогосподарських підприємствах функціонує 16 постійно діючих рейдових бригад, забезпечених легковим автотранспортом з GPS-системами.

Працівники державної лісової охорони спільно з працівниками Національної поліції та іншими уповноваженими органами постійно проводять відповідні рейди. Так, у 2020 році здійснено 662 рейди, виявлено й притягнуто до відповідальності 54 особи. Порушників Правил пожежної безпеки оштрафовано на суму 11,8 тис. гривень.

За результатами перевірок, до адміністративної відповідальності притягнуто 51 посадову особу, до суду направлено 2 позови щодо зупинення експлуатації об’єктів. В поточному році роботу рейдових груп продовжено на весь пожежонебезпечний період.

Підсумовуючи результати наради, заступник Голови ОДА Сергій Здітовецький наголосив, що питання забезпечення пожежної безпеки в природних екосистемах області знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації, а завданнями голів територіальних громад є обладнання на території сільських населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств відповідних  місць для встановлення пристроїв оповіщення людей на випадок пожежі та створення запасу води для пожежогасіння.

http://vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/35927-zabezpechennia-pozhezhnoi-bezpeky-v-pryrodnykh-ekosystemakh-oblasti-znakhodytsia-na-postiinomu-kontroli-oblasnoi-derzhavnoi-administratsii