Захід США охопила аномальна спека, в регіоні вирують масштабні лісові пожежі: що відомо

12 июля, 04:03

У Долині Смерті зафіксували 54 градуси за Цельсієм. Це найвища температура в регіоні від липня 1913 року.

Захід США охопила аномальна спека, яка призвела до низки масштабних лісових пожеж і смертельної авіакатастрофи.

Про це повідомляє The Associated Press

Зазначається, що у Північній Каліфорнії в неділю, 11 липня, через посилення лісової пожежі довелося тимчасово закрити головну автомагістраль.

Окрім того, влада закликала каліфорнійців знизити енергоспоживання, оскільки “велика лісова пожежа на півдні Орегона вивела з ладу міждержавні лінії електропередач і на південь в штат не потрапило до 5,5 тис. мегават електроенергії”.

Днем раніше в Арізоні під час обстеження лісової пожежі в сільській місцевості округу Могаве розбився літак Beech C-90. Внаслідок аварії загинули двоє членів екіпажу, зокрема 62-річний ексначальник пожежної охорони Тусона і 48-річний пілот, найнятий Лісовий службою США.

Тим часом ще одна пожежа зруйнувала щонайменше шість будинків у містечку Дойл в окрузі Лассен в Каліфорнії.

Зауважимо, що в Долині Смерті у п’ятницю і суботу зафіксували 54 і 53 градуси за Цельсієм відповідно. Це найвищі показники в регіоні від липня 1913 року, коли температура досягла 57 градусів за Цельсієм.

Рекордної позначки сягнула також температура в місті Палм-Спрінгз у Південній Каліфорнії (49 градусів за Цельсієм) і Лас-Вегасі в Неваді (47 градусів за Цельсієм).

У зв’язку із цим найбільший постачальник електроенергії в Неваді NV Energy закликав клієнтів економити електроенергію.

А губернатор Айдахо Бред Літтл мобілізував національну гвардію штату для допомоги в боротьбі з пожежами, що виникли після того, як потерпілим від посухи регіоном прокотилися грози.

Нагадаємо, що у північних гірських районах Каліфорнії через високу температру повітря виникли кілька масштабних пожеж, які знищили понад десяток будинків. Влада евакуювала приблизно 2800 людей і закрила майже 200 квадратних миль (518 квадратних кілометрів) національного лісу Плумас.

Нагадаємо, синоптики прогнозували екстремальну спеку в чотирьох штатах США, а в Долині Смерті – до 50 градусів.

https://my.ua/news/cluster/2021-07-12-zakhid-ssha-okhopila-anomalna-speka-v-regioni-viruiut-masshtabni-lisovi-pozhezhi-shcho-vidomo

https://tsn.ua/svit/zahid-ssha-ohopila-anomalna-speka-v-regioni-viruyut-masshtabni-lisovi-pozhezhi-scho-vidomo-1822678.html