Західні законодавці США наполягають на захисті вододілів від наслідків лісових пожеж

Грег Неш Сенатор Мітт Ромні (Республіка Юта) прибуває на засідання всіх сенаторів у четвер, 21 вересня 2023 року.

ШЕРОН УДАСІН – 08.02.24 6:00 ЗА СХІДНИМ ЧАСОМ

Двопартійна команда законодавців із Колорадо та Юти закликає Конгрес допомогти захистити національні вододіли, розглянувши новий законопроект, спрямований на прискорення очищення від забруднення, спричиненого лісовими пожежами.

Закон про захист водозбору та відновлення лісів, співавторами якого є сенатори Майкл Беннет (D-Colo.) і Мітт Ромні (R-Юта), прискорить зусилля з відновлення водозбору на федеральній землі, одночасно захищаючи приватну власність і водні ресурси вниз за течією.

До Беннета та Ромні підтримали закон представники Джо Негус (D-Colo.), Ядіра Каравео (D-Colo.), Селесте Малой (R-Юта) і Джон Кертіс (R-Юта).

«Нам потрібно полегшити співпрацю місцевих менеджерів з водного господарства та Лісової служби США для відновлення здоров’я наших водозборів після стихійного лиха», – сказав Беннет у заяві.

Законотворці пояснили, що відновлення водозбору після нещодавніх великих лісових пожеж, таких як пожежі у Колорадо 2021 року East Troublesome та Cameron Peak, значно сповільнилося, оскільки існуюча Програма надзвичайного захисту водозбору Міністерства сільського господарства США (USDA)   застосовується лише до нефедеральних земель, пояснили законодавці.

Тим часом такі ініціативи, як Програма реагування на вигорілу територію, зосереджуються лише на захисті федеральних активів і нехтують постачанням питної води вниз за течією.

Таким чином, двопартійне законодавство створить нову Надзвичайну вододілову програму — все ще в рамках Міністерства сільського господарства США, але під наглядом Лісової служби США, а не Служби збереження природних ресурсів.

Замість надання технічної та фінансової допомоги лише місцевим громадам, які відновлюють вододіли на нефедеральній власності, програма також поширить таку допомогу на федеральні лісові території.

За словами законодавців, програма залучить спеціальне джерело фінансування для відновлення ресурсів, розташованих на території Лісової служби США, а також тих, що знаходяться на приватній власності нижче за течією, після лісової пожежі.

«Протягом останніх кількох років у штаті Юта ми побачили потребу в програмі для оптимізації процесу фінансування, яка відновлює водні ресурси на землях лісової служби США», — сказав Ромні у заяві.

Сенатор від штату Юта назвав «серйозні перешкоди», з якими зіткнулися після пожежі на хребті Долар у 2018 році, коли Округ охорони водних ресурсів Центральної Юти намагався відремонтувати свої об’єкти. 

«Мені приємно об’єднатися з моїми колегами, щоб представити Закон про захист вододілів і відновлення лісів, щоб допомогти нашим громадам ефективніше відновлюватися після лісових пожеж», — додав Ромні.

На додаток до переробки Програми надзвичайних ситуацій вододілу, законопроект передбачає конкретні заходи — такі як запобігання ерозії ґрунту, пом’якшення повеней і уповільнення стоку — після раптового погіршення ресурсів національних лісових угідь.

Згідно з текстом законопроекту, племена, штати, органи місцевого самоврядування, водопровідні служби та водні округи зможуть укладати угоди з Лісовою службою США для впровадження таких заходів.

Законодавство також пришвидшило б часові рамки проекту за рахунок скорочення екологічних перевірок і вимагання від керівників проекту завершити відновлювальні роботи протягом двох років після завершення стихійного лиха.

«Цей законопроєкт здорового глузду скорочує бюрократичну тяганину та допомагає гарантувати, що громади та ландшафти, які оговтуються від лісових пожеж, не стикаються з непотрібними перешкодами у своїх зусиллях захистити свою питну воду», — сказав Беннет.

https://thehill.com/policy/equilibrium-sustainability/4454994-western-us-lawmakers-push-protect-watersheds-wildfire-impact/

Loading