Олена Коновалова
13 вересня, 09:00
Працівники лісового господарства створюють мінералізовані смуги для захисту від пожеж, 12 вересня 2023. Фото: Ольга Ржепянська
В Хмельницькій області лісівники створили 626 км мінералізованих смуг, щоб захистити ліси від пожеж. Найбільше — де переважають хвойні насадження. Зокрема в Славутській, Ізяславській та Шепетівській філіях, бо хвойні ліси є найбільш легкозаймистими.
Про це Суспільному Хмельницький розповіла комунікаційниця Подільського лісового офісу Ольга Ржепянська.
За її словами, при загоряннях така смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву. Вона створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного вогню.
“Попри те, що літо і спека уже позаду, природні екосистеми досі вразливі до вогню. Пожежонебезпечний період восени триває до настання стійкої вологої погоди або утворення снігового покриву”,— розповіла Ольга Ржепянська.
Цього року, за її словами, в Хмельницькій області зафіксовано дві пожежі, які сталися на території Ізяславського лісового господарства. Минулого ж року лісівники локалізували 13 пожеж.
“Восени більшість займань виникають через легковажність громадян, котрі не зважають на чисельні застереження лісівників та рятувальників і продовжують випалювання сміття, опалого листя, сухостою, та жнивних залишків. Вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню, який нерідко перекидається на ліс”,— пояснила комунікаційниця.
Ольга Ржепянська додає: щодня лісові угіддя патрулює державна лісова охорона. Від початку пожежонебезпечного періоду було проведено майже 500 рейдів.