Займають 66% площі підприємства: Дубові насадження лісового господарства на Житомирщині

Дубові насадження є гордістю Бердичівського лісового господарства, вони займають 66% площі підприємства. Відтак цій породі тут – особлива увага.

Отож в лісгоспі існує неписане правило: якщо відсоток дубових насаджень з року в рік збільшується, то це означає, що господарювання ведеться в правильному напрямку.

«В лісах нашого лісгоспу нараховується 36 лісоутворюючих головних порід, – ділиться головний лісничий Григорій Івасюк, – та ще 3 десятки супутніх. При проектуванні лісових культур особливо ретельно вивчаємо умови та аналізуємо, яка культура почуватиме себе в тому чи іншому місці найкраще.»

До прикладу, в Чуднівському лісництві з 2011 року і до сьогодні від масового всихання постраждало 187 гектарів ялинників. На їх місці майже повсюдно тут висадили дуб, котрий дає сьогодні гарні результати в прирості.

В цьому році в лісництві створили 9,2 гектара культур, де 7,2 гектара відвели під дуб, і лише 2 га – під сосну у суміші з дубом та горіхом.

За віковими групами ліси Бердичівського лісгоспу – достатньо молоді: молодняки і середньовікові займають тут понад 63% площ. В підприємстві постійно спостерігають, як залежить якість лісових культур та продуктивність дубових насаджень від методу їхнього створення.

Відтак досвідом створення та догляду за культурами бердичівські лісівники ділилися з колегами з усієї області в ході семінару-наради з лісокультурної справи для головних лісничих державних лісогосподарських підприємств, організованої Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

Джерело: Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства

https://www.0412.ua/news/3126108/zajmaut-66-plosi-pidpriemstva-dubovi-nasadzenna-lisovogo-gospodarstva-na-zitomirsini-foto

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *