Закарпаття: Насамперед бережуть здоров’я лісівників

На знімку: кращі робітники лісгоспу Василь Тіба, Іван Огарь і провідний інженер із лісових культур Едуард Тіба (зліва направо).

Заведено казати, що лісівники – люди здорові, як дуб. Адже їхня робота переважно на свіжому повітрі, на лоні природи, серед тиші вікових дерев. Що це так, підтверджує і директор Берегівського лісгоспу Богдан Шойного:

“Та ситуація нині через поширення коронавірусу така, що слід оберігатися кожному. І хоча з настанням літа про цю недугу ми стали потроху забувати, але пошесть не зникла. Тому адміністрацією ухвалено рішення скласти списки всіх працівників та звернутися до медиків і провести обов’язкову вакцинацію кожного, хто працює в лісгоспі! Адже турбота про стан здоров’я членів колективу – справа першочергова. І ми традиційно дотримуємося всіх рекомендацій лікарів”.

Про це та про низку інших поточних справ ішлося на нараді, на якій розглянуто проміжні підсумки діяльності підприємства у перше півріччя. І хоча в розпалі літо, та в Берегівському лісгоспі, де старанно працюють цілий рік і домагаються хороших результатів, повно роботи. Насамперед це догляд за лісовими культурами. Бо обкопування саджанців дуба, прочистка молодого лісу від ожини, бур’янів, кущів, другорядних порід і швидкоростучих – граба, верби, осики – то запорука того, що виросте хороший ліс.

Тут добре знають, що за дубом, як за дитиною, слід доглядати щонайменше перших 15 років. Але рубати – в 110-130 років. Коли літо сльотаве, то мусять і тричі допомагати саджанцям зростати – обкопують мотиками кожну рослинку! Виростити дуб – непросто. Тому він і такий дорогий. То не смерека і не бук, які розмножуються самосівом…

Тож визначили найкращих саме в роботі з догляду за культурами. Першим визнано Берегуйфалівське лісництво, яким керує Віктор Маринець зі своїм помічником Володимиром Білкеєм. Друге – Кідьошське лісництво (лісничий Віктор Радик і помічник Іштван Бундович).

Також важлива ділянка роботи – благоустрій рекреаційних пунктів, наведення ладу на територіях лісництва і лісових дорогах. Тут першість за Чизайським лісництвом, яке очолює Юрій Маргітич з помічником Василем Вірагом. Друге місце – за Кідьошським лісництвом.

Одно слово, багатогранна робота в держлісгоспі триває і приносить добрі результати.

Василь НИТКА.

Фото надано лісгоспом.

https://www.openforest.org.ua/171654/