Закарпаття: Переселенцям дрова – у першу чергу

Анталовецьке лісництво на Закарпатті забезпечує населення дровами на опалювальний сезон.

Угіддя Анталовецького лісництва, яке очолює Яромир Манівчук, розташовуються на території чотирнадцяти сіл Ужгородського району і займають чималу площу – майже п’ять з половиною тисячі гектарів. Зростає тут переважно бук. А це – найякісніший дров’яний матеріал. Тому одна з основних соціальних місій тутешніх лісівників – забезпечувати населення паливом. Від січня і дотепер людям виписано й отоварено понад 2 300 кубометрів дров. Ціна з 11 липня трохи піднялася, адже подорожчали бензин і дизель, запчастини тощо, і становить 1 026 грн за кубометр з проміжного складу. Заготівлею займаються підприємці.

– У лісництві в середньому щомісяця готуємо до продажу триста кубометрів дров, – розповідає Яромир Манівчук (на знімку). – Попит – великий. На сьогодні населенням подано ще вісімдесят заяв на сто шістдесят машин. Їх починаємо отоварювати. Отже, до тих реалізованих 2 300 приблизно додається також тисяча кубометрів. І це лише кінець липня…Одне слово, люди хочуть належно підготуватися до зими. А ми їм сприяємо.

За словами пана Яромира, передусім виписують дрова вимушеним переселенцям, котрі знайшли прихисток у навколишніх селах і будуть тут зимувати. Ще одна добродійна справа лісництва – забезпечувати дровами церкву і духовний літній табір, яким опікується отець Василь Кузьма. Там діти під час літніх канікул вчаться патріотизму і відпочивають на лоні природи.

І все ж особливістю лісництва є насіннєва ділянка бука лісового площею 16,7 гектара, на якій збирають добірні насінини. Їх сіють у розсадник, що розташований на третині гектара. А потім з нього виростають дужі молоді ліси. До прикладу, торік засадили 0,5, а цього року – 0,7 гектара сінокосів ялиною, дубом, модриною…

Оскільки нині стоїть літня спека, то за ініціативою директора Ужгородського лісгоспу Василя Синички Анталовецьке, як і всі лісництва, сприяє відпочинку краян і гостей Закарпаття. Зокрема, тут до послуг людей альтанки, озеро біля розсадника – без будь-якої оренди. А поруч – у селі Анталовці – і туркомплекс “Богольвар”. Тож для тих, хто любить ходити в гори, проводити час у Карпатах, – ціла низка можливостей.

Василь НИТКА.

Фото автора.

http://www.golos.com.ua/news/166052

 153 total views,  2 views today