Законопроект про державний Екоконтроль призведе до банкрутства підприємств – голова асоціації екологів

6 серпня, 13:27

Інна Бабур

Людмила Циганок вважає, що користь від законопроекту сумнівна, а шкода очевидна

Ухвалення законопроекту про державний екологічний контроль і впровадження його норм призведе до зупинки вітчизняної промисловості. Про це заявила президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок, пише “Главком”.

“Ухвалення законопроекту в короткостроковій перспективі дійсно може дещо поліпшити стан навколишнього середовища в окремих аспектах, але шляхом повної зупинки і банкрутства підприємств. Це ризики. Розуміючи соціальну відповідальність за стан навколишнього середовища, ми не можемо в такий скрутний для країни час підтримувати відверто недосконалі законопроекти, користь від яких сумнівна, а шкода очевидна “, – сказала Циганок.

За її словами, положення законопроекту жодним чином не сприятимуть ні вирішенню екологічних проблем, ні економічному розвитку, а приведуть до добровільного закриття окремих підприємств самими власниками, навіть якщо вони будуть стратегічними для економіки.

Крім того вона зазначила, що законопроект жодним чином не відповідає декларованим принципам зниження регуляторного тиску на суб’єктів господарювання від держави, а, навпаки, підсилює його і відкриває широке поле для корупції.

“Цікава стаття 15 в проекті 3091, де говориться про зупинку роботи на 3 дні, тут увагу, під час перевірки. Процес безперервний на деяких підприємствах і тісно може бути взаємопов’язаний з десятками інших виробництв або суб’єктів господарювання, які теж одночасно зупиняться на 3 дні. але чи може екоінспектор в нашій державі прийняти таке відповідальне безвідповідальне рішення? Тому що раптом це стратегічні об’єкти. Така зупинка може призвести до виникнення надзвичайної ситуації або порушення будь-яких економічних зв’язків в стратегічних галузях “ , – пояснила Циганок.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрований законопроект про екологічний контроль (№№ 3091, і 3091-1) і про основні принципи проведення позапланових заходів контролю в сфері охорони навколишнього природного середовища (№3417).

Раніше народний депутат України Сергій Магера заявив, що екологічні законопроекти, ініційовані профільним парламентським комітетом, наділяють екоінспекції необмеженими повноваженнями, які можуть бути використані для тиску на бізнес.

Разом з тим президент ІСС Ukraine Володимир Щелкунов вважає, що проведення екоінспекцією перевірок, які передбачаються в законопроектах про екологічний контроль, може привести до зупинки промисловості.

https://www.segodnya.ua/economics/enews/zakonoproekt-o-gosudarstvennom-ekokontrole-privedet-k-bankrotstvu-predpriyatiy-predsedatel-associacii-ekologov-1468498.html