Закортіло грибів з лісу? Викладай штраф – шари не вийде

Мабуть, уже чули: «доленосний» Кабмін України ні сіло, ні впало, не питаючи броду, дозволив штрафувати «несвідомих громадян» начебто за незаконний збір грибів у лісах та перелісках краю від Дністра до Карпат. А тепер, вирішили в тому Кабміні, подібна шара не вийде. Адже треба якось поповнювати роздерибанений бюджет, а там, дивись за рахунок штрафів копійчиною – другою «ощасливити» пенсіонерів.

В одному тільки заковика: хто ж штрафуватиме люд, котрий без тієї голубінки чи рижика за обідній стіл не сідає? Голови сільських ОТГ, старости?.. Не має значення – начальства всілякого вистачає як бур’яну на недоглянутому полі.

І ще прикра заковика з приводу того, а яким він буде той штраф, адже рижики чи той же опеньок білому грибу чи трюфелю (в Карпатах їх називають гордуманами), ясна річ, не рівня. Оттакої, шановні грибники.

Як затятий грибник на всяк випадок поміркував: та до такої глупоти штрафувати людей за збір грибів, очевидно, не додумались б навіть в державі Папуа-Нова Гвінея, якою успішно правлять напівдикі племена. Хтозна, хтозна. А, може, тому що на її острівній території грибами не пахне. Бігме, правду кажу.

Іван Агатій, заслужений журналіст України, затятий грибник   

Loading