Запобігання та захист від лісових пожеж навесні

Сухе повітря, низька вологість і сильний вітер є ідеальними умовами для спалахів

Рекомендовані спалювання на стратегічних ділянках пасовищ можуть допомогти зменшити ризик спустошення лісовими пожежами. (Фото Мітчелла Алкали, OSU Agriculture)

СТІЛВОТЕР, Оклахома — Сезон лісових пожеж в Оклахомі триває з листопада по березень, коли рослинність і рослинність перебувають у стані спокою.

Що знати

Сухе повітря, низький рівень вологості та сильний вітер є ідеальними умовами для спалахів, які можуть виникнути в будь-який час року, але історично поширені в березні, найбільш вітряному місяці в році. Широкі відкриті простори Оклахоми, особливо в західній частині штату, дозволяють невеликим пожежам швидко поширюватися та розростатися.

Охорона землі та власності

Громади заохочуються брати участь у  Національній програмі Firewise США , яка навчає мешканців, як захищати будинки та околиці в районах з високим ризиком лісових пожеж. Землевласники, які живуть у віддалених сільських районах, повинні вживати таких запобіжних заходів під час сезону лісових пожеж :

  • Обстеження стану будинку, інших будівель та обладнання. Визначте, як об’єкт може стояти окремо, якщо реагування на пожежу затримується або недоступне.
  • Тримайте територію коротко скошеною та переконайтеся, що будь-які легкозаймисті кущі чи дерева знаходяться на безпечній відстані від будинку та будівель.
  • Обрізайте гілки дерев, щоб запобігти поширенню вогню на крону дерев.
  • Приберіть інші легкозаймисті предмети навколо будинку та будівель, включаючи дрова. Складайте або зберігайте дрова на безпечній відстані від дому.
  • Розгляньте точки входу пожежі в будинок. Тримайте вікна та двері зачиненими в коморах, щоб запобігти проникненню вугілля, що летить.
  • Визначте оголену землю або гравійну ділянку, де можна зберігати обладнання на випадок пожежі.
  • Розкладіть запаси сіна – не зберігайте все сіно в одній зоні.
  • Розробіть план дій у непередбачених випадках. Визначте, куди можна перемістити тварин на витоптану ділянку чи загін, поки пожежа не пройде.
  • Уточніть у страховій компанії інформацію про поточне покриття лісових пожеж. Переконайтеся, що політика актуальна, і визначте, чи потрібно змінити план.

Контрольоване спалювання для запобігання лісовим пожежам

Рекомендовані пожежі  та інші контрольовані опіки найчастіше трапляються ранньою весною, щоб допомогти відновити та зберегти екосистеми пасовищ. Більше мільйона акрів Оклахоми щороку обробляють рекомендованим вогнем.

Джон Вейр,  фахівець з питань екології вогню Університету штату Оклахома , сказав, що контрольовані опіки приносять багато користі штату.

«З широким розповсюдженням пожежної безпеки летючі види палива, такі як східний червоний кедр, не є проблемою для землевласників і пожежників, які намагаються контролювати лісові пожежі», — сказав він.

Запишіться на  онлайн-курс OSU Extension, перегляньте довідник OSU Extension  із рекомендованих пожеж  та дізнайтеся більше про  підготовку до сезону лісових пожеж .


– Gail Ellis
OSU Extension

https://www.morningagclips.com/spring-wildfire-prevention-and-protection/