Завдяки 100% переходу на електронні аукціони лісгоспи отримали додаткові 1,1 млрд грн доходу

Юрій Болоховець

У цьому році на аукціони виставлено 5,8 млн кбм необробленої деревини. За результатами торгів споживачами придбано 4,1 млн кбм або 70% від виставленого обсягу на суму 12 млрд грн. У результаті отримано додатковий дохід в розмірі 1,1 млрд грн.

❗️Нагадаю, з 1 травня лісгоспи відновили 100% реалізацію деревини для суб’єктів господарювання, які здійснюють переробку деревини, через електронні аукціони на ліцензованих товарних біржах.

З 1 червня через електронні аукціони також реалізується вся продукція переробки деревини державних лісогосподарських підприємств. На аукціони виставлено 158 тис. кбм пилопродукції, продано – 67 тис. кбм. Додатковий дохід складає 9,7 млн грн.

??Без проведення аукціонів деревина реалізується виключно населенню, соціальній сфері та поставляється для потреб ЗСУ та теробороні.

За перше півріччя 2022 року лісгоспами заготовлено 5 млн 129 тис. кбм необробленої деревини, що на 1 млн 589 тис. кбм менше аналогічного періоду минулого року. Найбільше скорочення заготівлі у підприємств, які знаходилися під окупацією. Це Київська, Сумська та Чернігівська області. Наростити обсяги заготівлі по зазначеним регіонам заважає мінування лісових масивів та постійні обстріли у прикордонній зоні.

Реалізовано 4 млн 387 тис. кбм необробленої деревини на суму 8,5 млрд грн, що відповідно на 1 млн 619 тис. кбм менше та на 1,3 млрд грн більше ніж за перше півріччя 2021 року. Вартість одного знеособленого кубометра реалізованої деревини зросла на 744 грн та складає 1947 грн без ПДВ.

Досі залишається проблема із реалізацією необробленої деревини та пилопродукції в Сумській та Чернігівській областях через руйнуванням транспортної інфраструктури.

Loading