Завдяки цифровізації лісова галузь стане сучасною та прозорою

19 Травня 2021, 09:06Новини

Про цифрову трансформацію у лісовій галузі у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Цифровізація» розповів заступник голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктор Смаль.

Віктор СмальЛісова галузь в Україні є прикладом консервативної системи, яка вимагає оновлення. Сьогодні команди Держлісагентства та Міндовкілля створюють прозоре та комфортне цифрове середовище у лісовій сфері та впроваджують сучасні рішення в роботу агентства.

Ми вже досягли перших результатів:

  • За допомогою сучасних технологій і досвіду європейських країн робоча група при Держлісагентстві дешифрує космічні знімки і створює карту актуального лісового покриву України. Це допоможе точно порахувати площі лісів.
  • Завершуємо створення першого Телеграм-бота Держлісагентства. Скоро кожен у кілька кліків зможе повідомити про незаконну рубку, полювання чи пожежу. Також громадськість зможе використовувати бота як засіб комунікації із агентством.
  • Вперше в історії України проведені електронні торги обробленою деревиною (пиломатеріалами). Тестовим майданчиком стала Львівська область. Ще одне нововведення – одночасна присутність на торгах резидентів та нерезидентів нашої держави.
  • Щороку в Україні видається 40 000 лісорубних квитків і 110 000 сертифікатів про походження лісоматеріалів. Для цих бізнес-процесів притаманні 2 речі: супроводження документацією у паперовому форматі та застарілі дозвільні процедури. Аби заощадити час та зменшити кількість паперів при наданні цих 2х найбільших адмінпослуг галузі, ми завершуємо їх цифрову трансформацію та інтеграцію в державну систему «Дія». 
  • Для контролю за рухом сировини ми розробили концепцію системи Електронного Обліку Деревини 2.0. Вона дозволить повністю взяти під контроль обіг деревини на ринку України. Ми зможемо прослідкувати кожен кубічний метр – від зрубаного дерева до перетинання ним кордону і до кожної випущеної одиниці продукції з дерева. Нова система дозволить перевіряти походження і історію будь-якої окремо взятої партії деревини незалежно від її стану. Ліс, який буде зрубаний за чорною схемою, не матиме електронного ідентифікатора у новому цифровому середовищі і вважатиметься незаконним.
  • Розробили концепцію створення Всеукраїнської мережі протипожежного захисту лісів із можливістю онлайн-моніторингу стану насаджень.

Усі інформаційні потоки об’єднаються у єдине цифрове поле – «Лісовий портал». Він стане частиною Єдиної екологічної платформи, яку сьогодні презентував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

https://mepr.gov.ua/news/37409.html