ЗБИРАННЯ СУШНЯКУ – ЗАБОРОНЕНО!

ДП “Великоанадольський лісгосп”

29 травня о 23:04 

Останнім часом все більше суперечок викликає тема «збирання сушняку» (валіжника). Тому адміністрація лісгоспу вирішила надати роз’яснення стосовно цієї теми, а саме щодо використання лісових ресурсів на території заказнику загальнодержавного значення «Великоанадольський».

Як відомо, ДП «Великоанадольське лісове господарство» організовує охорону та дотримання встановленого режиму лісового заказнику. Тобто, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 91 Лісового кодексу України посадові особи державної лісової охорони мають право складати адміністративні протоколи та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, про правопорушення у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

У відповідності до чинного законодавства в межах територій і об’єктів природно заповідного фонду, до яких відноситься заказник загально державного значення «Великоанадольський», при порушенні природно-заповідного режиму повинні оформлятися адміністративні матеріали. За що згідно ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено накладання штрафу.

Згідно санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. № 555 п. 34 ЛІКВІДАЦІЯ ЗАХАРАЩЕНОСТІ – це прибирання поваленого сухостою (в т. ч. з відхиленням стовбура більше ніж на 30 градусів від вертикальної осі) та хмизу. Тобто повалені дерева або так званий сушняк, валежник, повальник, сухі гілки (хмиз) та сухостійні дерева, які знаходяться у лісі потрапляють під визначення захаращеності лісу.

Ліквідація захаращеності, незалежно від її обсягів, призначається власниками лісів, постійними лісокористувачами та здійснюється в процесі рубок (п. 35 Санітарних правил в лісах України). В свою чергу, ВИКЛЮЧНЕ ПРАВО НА ЗАГОТІВЛЮ ДЕРЕВИНИ НАЛЕЖИТЬ ПОСТІЙНИМ ЛІСОКОРИСТУВАЧАМ АБО ВЛАСНИКАМ ЛІСІВ (ст. 19 п. 2 Лісового Кодексу України). За ст. 69 Лісового кодексу України заготівля деревини проводиться власниками лісів та постійними лісокористувачами на виділеній лісовій ділянці за спеціальним дозволом – лісорубним квитком.

Більш того, згідно закону України «Про природно-заповідний фонд України» ст. 26 на територіях заказників забороняються видалення захаращеності. Інша лісогосподарська діяльність пов’язана із заготівлею деревини відповідно ст. 14 закону України «Про природно-заповідний фонд України» та положення про лісовий заказник «Великоанадольський» пункту ІІ режиму користування без погодження із Міністерство енергетики та захисту довкілля України ЗАБОРОНЕНА.

Тобто збирання сушняку (валіжнику) в межах Природно заповідного фонду ЗАБОРОНЕНО та вважається протизаконними діями, за що передбачено відповідальність! Інше добування деревини без лісорубного квитка та без погодження з Міністерством енергетики та захисту довкілля України юридичним або фізичним особам, які не є постійними лісокористувачами або власником лісу, в межах заказнику загальнодержавного значення «Великоанадольський» не можливе!

Прес-служба ДП «Великоанадольський лісгосп»