Здоров’я лісу – під постійним контролем вінницьких лісівників

05.10.2021  

Одним з основних завдань лісівників є охорона та захист лісу від шкідників та хвороб. Особливу загрозу становить такий небезпечний карантинний шкідник, як вузькозлатка ясенева смарагдова. На відміну від більшості інших стовбурових шкідників златка здатна нападати на абсолютно здорові дерева. В разі виявлення вузькозлатки ясеневої уся деревина та продукти її переробки можуть бути використані лише у межах цього регіону, аби не допустити подальшого розповсюдження небезпечних комах. Тому лісівникам необхідно бути на сторожі, своєчасно виявляти та ізолювати осередки шкідників та хвороб лісу.загрузка…


Працівниками Бершадського лісгоспу спільно з державним фітосанітарним інспектором Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держспоживслужби у Вінницькій області В.В.Паламарчуком  було проведено обстеження ділянок загальною площею 60 га на виявлення карантинного шкідника ясеневої смарагдової златки. Обстеження проводилися як за допомогою феромонних пасток, так і шляхом забору зразків деревини ясена. В результаті моніторингу на цій території ясенева златка не була виявлена.

Ясенева смарагдова вузькотіла златка – вкрай небезпечний шкідник. Пошкоджує ясен, при великій щільності може заселяти також горіх та деякі інші листяні породи. Пошкоджені цим шкідником дерева зазвичай усихають протягом двох-трьох років. Може поширюватися самостійними перельотами, з саджанцями ясена чи інших рослин-господарів, з деревиною та виробами з неї, будь-якими транспортними засобами із зон масового розповсюдження.

Шкідливість златки загрозливо велика. Традиційні хімічні методи не дають необхідного результату. Єдиним способом знищення златки на даний момент залишається вирубка і знищення уражених дерев.

Обстеження на виявлення шкідників є вкрай важливим, адже раннє виявлення допоможе запобігти розповсюдженню цих небезпечних комах по лісових масивах.

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Loading