Зелене світло для лісогосподарських асоціацій

Газета “Природа і суспільство”
https://ekoinform.com.ua/?p=17076

Більшість із 5,5 мільйона гектарів приватних лісів у Німеччині належать власникам мікроділянок із середньою площею близько 2,5 гектара. Стале управління невеликими лісовими площами та їх адаптація до наслідків зміни клімату є головним викликом для власників лісів. Це можуть виправити лісогосподарські товариства, які є справжніми інституціями самодопомоги власникам лісів.

Тепер Єврокомісія дала зелене світло та схвалила сприяння діяльності лісогосподарських асоціацій згідно з законом про державну допомогу. Зараз бракує лише кількох технічних змін принципу фінансування, але вони мають бути впроваджені найближчими тижнями. Це означає, що незабаром ці групи зможуть отримати більше фінансування та запропонувати своїм членам більше послуг для сталого управління лісами. Серед іншого це включає: планування заходів, пошук компаній для їх виконання, перевірку роботи, пошук покупців продукції з лісів або подання заявок на субсидії.

Поки що фінансування підпорядковувалося вимозі de minimis. Отже злиття можуть бути профінансовані максимум 200 тисяч євро впродовж трьох років. Це серйозно обмежувало організації самодопомоги в розширенні послуг своїм членам.

Нині в Німеччині існує близько 1500 лісогосподарських асоціацій, більшість з яких є добровільними асоціаціями землевласників (так звані лісогосподарські асоціації, FBG). Кілька лісогосподарських громад можуть, у свою чергу, об’єднатися в лісогосподарські асоціації. Злиття завжди вимагає схвалення земельних органів влади, лише тоді вони також мають право на фінансування.

Федеральний уряд і уряди земель сприяють створенню лісових асоціацій через GAK. У 2021 році на це витратили близько 7,1 млн євро коштів, що виділяються федеральними урядами та урядами земель. Щоб виправити це, субсидії можуть використовуватися більше, ніж раніше, щоб лісогосподарські асоціації могли пропонувати свої послуги, включаючи контракти на утримання лісів, більш комплексно та професійно, ніж раніше.

Більш спеціалізоване фінансування має на меті протидіяти зникненню лісогосподарських товариств і зменшенню площі лісів, якими тут керують. У 2009 році ще існувало 4300 лісогосподарських асоціацій з 413 тис. членами та 3,8 мільйона гектарів, сьогодні дві третини зникли. В перерахунку на площу лісів це означає, що в період з 2009 по 2021 рік близько одного мільйона гектарів було виведено з-під активного управління – і, отже, цінної сировини деревини так само бракує, як і стійкого до клімату розвитку екосистеми. Однак і те, й інше необхідно для збереження лісів і їх різноманітних послуг.

Якщо Вам сподобалась ця публікація, завітайте на нашу сторінку у Фейсбуці (@ekoinformUA) та натисніть «ПОДОБАЄТЬСЯ» – підпишіться на сторінку «ЕКО-інформ». Це дозволить Вам першими отримувати наші цікаві, актуальні та ексклюзивні матеріали.

Loading