Житомир: Університет оброблятиме дані з вітчизняного супутника

Навчально-науковий центр космічних технологій Поліського національного університету оброблятиме інформацію, що надходитиме з українського супутника «Січ-2-30», запущеного нещодавно на орбіту компанією «SpaceX».

Університет має власну станцію дистанційного зондування Землі (на знімку) та лабораторію із сучасними програмно-апаратними комплексами обробки космічних знімків. Дані з “Січ-2-30” використовуватимуть для моніторингу стану довкілля і надзвичайних ситуацій, а також застосовуватимуть у навчальному процесі вишу, де нещодавно запровадили освітні програми “Космічний моніторинг Землі” та “Інженерні й космічні технології захисту навколишнього середовища”.

– Головне, що створена наземна структура, яка вливається в загальнодержавну структуру з прийому космічної інформації, – розповів ректор Поліського національного університету Олег Скидан. – Космічна зйомка може використовуватися для управління і сприяння розвитку в аграрному секторі: моніторингу стану посівів, водних об’єктів, лісових ресурсів, їх незаконних вирубок, лісових пожеж, зон ураження шкідниками, екологічної ситуації та надрокористування. Важливо, щоб супутник приносив конкретний економічний ефект. Його запуск – лише один аспект, адже він не може працювати без наземного сегмента. Ми завершили формування такої структури і готові до співпраці.

За словами Олега Скидана, дані з “Січ-2-30” використовуватимуть, у тому числі, для таких практичних цілей, як розробка і проведення досліджень у навчальному процесі, розробка рекомендацій щодо вдосконалення системи управління на рівні області та інформаційне забезпечення органів влади і місцевого самоврядування.

Оксана ЛУК’ЯНЕНКО.

Фото з сайту zhitomir.info

http://www.golos.com.ua/news/149492

 10 total views,  2 views today