Зміна підходів в управлінні українськими лісами: як діяти?

🌳 Лише через запровадження повного комплексу заходів та відповідальності лісова галузь в Україні стане по-справжньому ефективною і зможе реагувати на виклики, а найголовніше — запобігати загрозам.

Серед стратегічних завдань у лісовій сфері — боротьба з нелегальним обігом деревини, охорона лісу від незаконних рубок, пожеж та шкідників, зміна політики функціонування державних лісогосподарських підприємств, проведення лісовідновлення та лісорозведення, створення інфраструктури лісу, розбудова лісових доріг, публікація даних про лісогосподарську діяльність у форматі відкритих даних.

У процесі реформування галузі ще необхідно розробити та затвердити близько 20 підзаконних нормативно-правових актів для проведення інвентаризації лісів, функціонування електронної системи обліку деревини, протипожежної безпеки, зміни підходів до проведення рубок.

Що вже зроблено?

👨‍🌾 Експерти сектору «Сільське господарство» BRDO спільно з Державне агентство лісових ресурсів України та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України розробили законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері лісових відносин”.

У співпраці з партнерами було розроблено постанову КМУ №524, що затвердила державну програму стимулювання економіки для подолання наслідків пандемії. У ній на 2021 рік на лісову галузь передбачено 1,5 млрд гривень.

Наступні кроки для розвитку галузі — розробити й затвердити Державну стратегію управління лісами до 2035 року, а також законопроекти “Про ринок деревини”, “Про лісовий фонд”. Крім цього, треба внести зміни до Податкового кодексу України у частині скасування податку на лісові землі та змінити підходи до управління держпідприємствами, розробивши й ухваливши законопроект “Про управління об’єктами державної власності у лісовій сфері”.

💬 Більше читайте у колонці керівниці сектору «Сільське господарство» BRDO Ірини Грузінської — ▶https://bit.ly/lis_delo