Знову незаконні санітарні рубки в заповідних лісах! Тепер на Хмельниччині

Нещодавно трохи прогулялися регіональним ландшафтним парком “Мальованка” на Хмельниччині. Чудові ліси, озера та болота, рекомендуємо! Єдине, що псує враження, – діяльність у цих лісах ДП “Ліси України ”.

Натрапили на дві ділянки соснового лісу – віком понад 100 років – де Шепетівська філія ДП “Ліси України” під виглядом санітарних рубок знищує абсолютно здорові вікові сосни. За документами, це не єдині рубки в заповідній “Мальованці”. Імовірно, на інших ділянках такі ж проблеми.

Самі ж рубки далеко від населених пунктів. Виглядає, що лісівники не розраховують, що хтось там побуває. А можливо, просто насолоджуються загальною безкарністю.

Про незаконні санітарні рубки говорять багато років, але проблема не зникає. За останні роки жоден лісопатолог чи лісівник так і не був притягнутий до відповідальності. Ми написали про виявлені порушення і в Держекоінспекцію , і в ДП “Ліси України”. На жаль, закінчиться це нічим.

Бо, приміром, два місяці тому разом з журналістом Дмитром Сімоновим ми натрапили на незаконну санітарну рубку в Карпатах. Про це навіть стаття була на Українській правді. Знаєте, чим закінчилося? Держекоінспекція на перевірку не поїхала, бо начебто не отримала погодження від керівництва у Києві та від Міндовкілля . Такі випадки – тенденція. Виглядає, що від повномасштабного російського вторгнення Держекоінспекція перебуває в безстроковій оплачуваній відпустці.

ДП “Ліси України” провели внутрішню перевірку, перевіривши самі себе. І очікувано не виявили жодних порушень! Аудиторам FSC ми навіть не писали, це перевірене марнування часу.

Які висновки? За останні 10 років держава не спромоглася вирішити питання незаконних санітарних рубок. Що реформа Держекоінспекції, що інші ініціативи – припадають пилом. Тим часом ДП “Ліси України” законно та незаконно донищує біорізноманіття наших лісів.

Знову незаконні санітарні рубки в заповідних лісах! Тепер на Хмельниччині – Українська природоохоронна група (uncg.org.ua)

Loading