Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережах т.в.о. Голови Держлісагентства. Далі цитуємо повну версію повідомлення.
Victor Smal
За сприяння Офіс Президента України провів зустріч з міжнародними партнерами – представниками фінських та
естонських компаній.
У фокусі зустрічі:
залучення інвестицій;
перехід на механізовану лісозаготівлю;
створення навчального центру на території України для підготовки операторів харвестерів і форвардерів.
Запорука майбутньої безпеки України – стати частиною світових ланцюгів постачання.
Працюємо саме над цим. Нам потрібно залучити в країну світових лідерів деревообробної промисловості.
Ми повинні інтегруватися у міжнародні ринки продуктів із максимальною доданою вартістю.
Щоб продемонструвати міжнародним партнерам наші потужності та наявну технологічну базу – починаємо працювати на якісному портфоліо інвестиційно привабливих проєктів.
Однією із фундаментальних задач галузі є перехід на повну механізацію лісозаготівлі та придбання сучасних лісозаготівельних машин, ефективність яких визначається високою продуктивністю, економічністю, безпекою.
Для цього недостатньо просто придбати техніку, адже сучасні механізми є досить складними і вимагають високої кваліфікації операторів.
Тому, паралельно ведемо переговори з естонською компанією, яка планує розгорнути навчальний центр з підготовки відповідних фахівців в Україні.
Наразі вже відібрано 30 перших претендентів галузі, які пройдуть навчання по роботі з даною технікою та окреслено три ключові фази навчального процесу:
Навчання на симуляторах та внутрішніх комп’ютерах харвестерів;
Навчання по догляду за технікою;
Практичне відпрацювання на лісосіці.
В ході зустрічі, представник фінської компанії Ponsse, яка спеціалізується виключно на виробництві лісозаготівельної техніки та входить в ТОП 3 світових виробників, представив сучасні технічні розробки компанії. Варто зазначити, що дана компанія з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, маючи на російському 25 відсотків всього обігу, відмовилась від співпраці та повністю вийшла з ринку рф.
Варто зазначити, що орієнтовна вартість нового харвестеру 600 тис. євро, але ефективність його роботи дозволяє вийти на точку окупності вже за 3-4 роки використання шляхом ефективності та економії фонду заробітної плати.
Також, з представником компанії Ponsse обговорили умови постачання техніки та її сервісного обслуговування.
Окремо акцентували увагу на особливостях наявного модельного ряду із можливістю адаптації під українські реалії, зокрема – умовах роботи на гірських схилах.
По кожному із напрямків роботи визначені чіткий порядок дій.