Звернення профспілки працівників лісового господарства до Голови Держлісагентства

Шановний Юрію Віталійовичу!

Останнім часом у всіх трудових колективах галузі обговорюються наміри щодо оптимізації державних лісогосподарських підприємств.

Ознайомившись з Вашою офіційною позицією, розміщеною на веб -сайті Державного агентства лісових ресурсів України, профспілкова спільнота з розумінням ставиться до необхідності проведення певних заходів в питаннях перезавантаження галузі, на якому Ви акцентували увагу 24 березня цього року в ході наради з представниками Профспілки та інших громадських організацій.

Разом з тим, ми вважаємо, що в першу чергу це повинно стосуватись фінансування лісогосподарських заходів, зменшення податкового навантаження, вдосконалення діючого законодавства та приведення у відповідність нормативно-правової бази з питань ведення лісового господарства в Україні.

На нашу думку, проведення запланованих заходів можливе за умови чітко визначеної мети, заради якої вони проводяться, механізму їх проведення та джерел фінансування. Для цього повинні бути відповідні розрахунки щодо економічного ефекту цих заходів, їх впливу на соціально-економічний стан працівників та уникнення їх масового вивільнення.

Водночас, на сьогоднішній день Профспілці не наданий проект змін в структурі галузі, відповідні економічні розрахунки та обгрунтування доцільності їх проведення.

Враховуючи звернення первинних профспілкових організацій, на виконання пунктів 2.7., 3.1., 3.2. та інших, Галузевої угоди, Президія ЦК Профспілки просить надати такі матеріали:

  • посилання на нормативно правові акти, на підставі яких розпочата робота по оптимізації лісогосподарських підприємств;
  • зведені матеріали обласних управлінь лісового та мисливського господарства з питань оптимізації (злиття) державних підприємств в розрізі областей з вказанням найменування та кількості підприємств, які залишаться після запровадження цих заходів;
  • кількість працівників, які будуть вивільнені через скорочення штатів в результаті укрупнення підприємств;
  • розрахунок економічного ефекту, якого буде досягнуто, в результаті оптимізації галузі;
  • чи передбачається скорочення лісництв після укрупнення підприємств;
  • розрахунки додаткових витрат, які виникнуть під час оптимізації підприємств та джерела їх покриття;
  • термін проведення запланованих заходів;
  • проект Стратегії управління лісами України, який буде взято за основу для виконання рішення РНБО України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23 березня 2021 року № 111/2021, в частині її розробки.

За дорученням Президії ЦК,
з повагою,
Голова Профспілки
С. Кривов’язий

https://tlu.kiev.ua/pro-nas/novini-zakhodi/novina/article/zvernennja-profspilki-pracivnikiv-lisovogo-gospodarstva-do-golovi-derzhlisagentstva.html