Посадовців лісового господарства на Прикарпатті підозрюють у вирубці дерев на 250 мільйонів гривень

Автор:Олександра Опанасенко
Дата:13:48, 15 квітня 2024

Посадовців державного підприємства «Кутське лісове господарство»  підозрюють у незаконній вирубці дерев на території Національного природного парку «Гуцульщина». Це завдало збитків екології на 250 мільйонів гривень.

Про це пише Державне бюро розслідувань.

За даними слідства, групу створив керівник лісгоспу ще в 2018 році. Посадовці незаконно й без дозволів видавали документи для вирубки дерев ділянках, які вже понад 20 років входять до складу Національного парку.

ДБР стверджує, що зрубану деревину посадовці продавали населенню, а гроші привласнювали. До складу групи входили керівник підприємства, виконувач обовʼязків головного лісничого, лісничий та інженер з охорони та захисту лісу.

Вони отримали підозру у зловживанні службовим становищем та у незаконній порубці та збуті дерев на території природно-заповідного фонду 

Довідка

За ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України.

. Для відшкодування завданих збитків подали цивільний позов. Також вирішують питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Автор:Олександра Опанасенко

https://babel.ua/news/106077-posadovciv-lisovogo-gospodarstva-na-prikarpatti-pidozryuyut-u-virubci-derev-na-250-milyoniv-griven

***

ДБР викрило на Прикарпатті керівництво лісгоспу, яке роками незаконно рубало ліс на заповідній території, завдавши збитків на 250 млн грн

15/04/2024

Працівники ДБР у співпраці з Нацполіцією повідомили про підозру організованій групі з-поміж посадовців державного підприємства «Кутське лісове господарство», яка незаконно рубала ліс на території Національного природного парку «Гуцульщина».

Створив групу керівник лісгоспу ще у 2018 році. Посадовці незаконно, без жодних дозволів та погоджень видавали документи для проведення рубок на ділянках, які вже понад 20 років не є в підпорядкуванні лісового господарства, а входять до складу Національного парку.

Зрубану деревину вони продавали населенню, а гроші привласнювали. Протиправна діяльність ділків впродовж кількох років завдала збитків екології на майже 250 млн грн.

Також встановлено, що до складу групи окрім керівника підприємства входили виконувач обов’язки головного лісничого, лісничий та інженер з охорони та захисту лісу. Вони незаконно санкціонували та забезпечили рубку цінних дерев різних порід.

Чотирьом учасникам злочинної групи повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем та у незаконній порубці та збуті дерев на території природно-заповідного фонду (ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України).

Для відшкодування завданих збитків подано цивільний позов. Також до суду подано клопотання про обрання фігурантам запобіжних заходів – тримання під вартою та відсторонення від займаних посад.

Готуються підозри щодо ще двох груп осіб, які проводили незаконні рубки на природоохоронній території.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

https://dbr.gov.ua/news/dbr-vikrilo-na-prikarpatti-kerivnictvo-lisgospu-yake-rokami-nezakonno-rubalo-lis-na-zapovidnij-teritorii-zavdavshi-zbitkiv-na-250-mln-grn