Рівненщина організовує охорону лісів від пожеж

Таїсія Олекшій 
03.04.2021

Питання дотримання правил пожежної безпеки на Рівненщині перебуває на постійному контролі.

На цьому наголосив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін під час селекторної наради з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів.

Йшлося, зокрема, про підготовчі роботи в області для організації надійної охорони лісів від пожеж.

«Рівненщина демонструє гарний приклад злагодженої координаційної роботи. Адже щодня рятувальники ДСНС, поліція, лісівники та інші фахові структури моніторять ситуацію в області та миттєво реагують на будь-які виклики. Адже ми знаємо, що запобігти легше, ніж ліквідувати», – зазначив Сергій Подолін.

Так, наразі в області працює 57 телевізійних систем відеоспостореження. Маємо 91 спостережний пункт в лісових екосистемах, з яких 86 – вежі. Окрім цього функціонує 13 диспетчерських пунктів протипожежного відеоспостореження в лісгоспах, перекрито та перекопано 158 лісових доріг. Також облаштовано 225 штучних пожежних водойм в лісових масивах.

Сергій Подолін наголосив, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор, який можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками. Лише за березень місяць було зафіксовано 17 пожеж на відкритих місцевостях. Стільки ж було складено штрафних протоколів.

«Спалювання сухої трави призводить до пожеж в екосистемах, погіршення якості повітря та до найгіршого – людських втрат. Тому звертаюсь до громадян з вимогою дотримуватися законодавства та не спалювати суху рослинність. Такі дії мають жахливі наслідки як і для навколишнього природного середовища, так і для здоров’я оточуючих», – зазначив Сергій Подолін.

http://vse.rv.ua/article/rivnensina-organizovue-ohoronu-lisiv-vid-pozez.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *