Суд визнав Мангера та Левіна винними у замаху на активістку Гандзюк

Опубліковано:
26 Червня 2023

Літературний редактор
Анастасія Салюк

26 червня Дніпровський районний суд оголосив вирок у справі Владислава Мангера та Олексія Левіна: визнав їх винними, позбавив обох волі на 10 років та присудив родині Гандзюк компенсацію 15 млн гривень.

Про це свідчить трансляція із зали суду.

31 липня 2018 року херсонську активістку та політикиню Катерину Гандзюк облили сульфатною кислотою, внаслідок чого жінка отримала опіки 40% шкіри і перенесла 10 операцій. 4 листопада 2018 року Гандзюк померла в лікарні. 

Катерина Гандзюк критикувала обласну поліцію та місцеву владу. Слідство та активісти пов’язують вбивство з пожежами в Олешківському лісі. Активістка заявляла, що ліс палять навмисно для вирубки та незаконного продажу. Тогочасний голова Херсонської облради Владислав Мангер був одним із бенефіціарів вирубок. Він замовив вбивство активістки у кримінального авторитета Олексія Левіна.

Замовне вбивство здійснювала група з п’яти осіб. Сергій Торбін організовував її діяльність. Володимир Васянович та В’ячеслав Вишневський слідкували за активісткою. Віктор Горбунов купував сульфатну кислоту, якою Микита Грабчук облив Гандзюк. У червні 2019 року вони були визнані винними та засуджені до позбавлення волі. 6 червня 2019 року п’ятьох безпосередніх виконавців нападу засудили на терміни від 3 до 6.5 років позбавлення волі. Найдовший термін отримав організатор Торбін, проте він вже вийшов на свободу, оскільки був звільнений достроково. 

У 2020 році прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо ексголови Херсонської облради Владислава Мангера та помічника депутата облради Олексія Левіна. Відтоді тривав судовий розгляд цієї справи. 

Адвокати Левіна та Мангера стверджували, що Катерина могла померти від неякісного лікування, масажу або тромбу. Проте у жовтні 2022 року експерти повідомили, що причиною смерті були хімічні опіки. А у січні 2022 року, коли в суді свідчив Торбін, адвокати обвинувачених ставили йому однакові запитання по колу протягом трьох годин. Перед цим засіданням Левін надсилав Торбіну аудіоповідомлення з проханнями не приходити в суд.

Тим часом з 2020 року Левін та Мангер перебували у слідчому ізоляторі. Суд зарахував ці три роки ув’язнення, тому справжній термін позбавлення волі згідно з вироком складатиме близько семи років. 

Фото: Сергій Нужненко

https://svidomi.in.ua/page/sud-vyznav-manhera-ta-levina-vynnymy-u-zamakhu-na-aktyvistku-handziuk

Loading