Україна продовжує співпрацю з США у сфері попередження та безпечного гасіння пожеж у зоні відчуження

У ході V Національної координаційної наради з удосконалення попередження і безпечного гасіння лісових пожеж у зоні відчуження та комунікацій з громадськістю українські фахівці представили сучасний стан системи охорони лісів зони відчуження від пожеж та плани на майбутнє. Зокрема, були висвітлені питання удосконалення законодавства щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та реагування на них, управління пожежами та стану готовності пожежних підрозділів у зоні відчуження, радіологічного контролю пожежників під час надзвичайних ситуацій та особливостей роботи з громадськістю.

«Ми маємо справу з територією, забрудненою радіонуклідами, тому радіаційна безпека – це основна мета, на яку спрямована діяльність всіх підприємств у зоні відчуження. Ми забезпечуємо радіаційний контроль та моніторинг, утримання територій в безпечному санітарному та пожежному стані, підвищення навичок персоналу зони відчуження зі своєчасного запобігання та реагування на виникнення пожеж. Виконання усіх цих завдань зменшує ризик поширення радіонуклідів на прилеглі території», –  акцентував Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Проект Лісової служби США дозволив удосконалити систему управління пожежами у зоні відчуження. У 2017 році українські фахівці отримали професійний досвід під час пожежних навчань у США та технічну допомогу: 39 комплектів бойових костюмів та 5 відеокамер для системи раннього виявлення пожеж.

У планах ДАЗВ на 2018 рік важливе місце посідає участь у розробці Стратегії розвитку забезпечення пожежної безпеки. Важливим компонентом стратегії має стати створення міжвідомчого координаційного центру з запобігання і ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій, зразком якого є  Національний міжвідомчий центр із запобігання та безпечного гасіння пожеж США.

«Ми маємо справу з радіаційно забрудненою територією. Через це будь-яка надзвичайна подія в зоні відчуження (особливо пожежа) автоматично потрапляє в центр уваги ЗМІ, адже пов’язана з ризиком радіоактивного забруднення. Тому для нас надзвичайно важливо оперативно забезпечити якісне інформування громадян, і створення міжвідомчого координаційного центру цьому сприятиме», – розповідає керівник прес-служби ДАЗВ Ірина Чередніченко.

Американські фахівці також представили особливості роботи Лісової служби США. Зокрема, вони розповіли про Національний міжвідомчий центр із запобігання та безпечного гасіння пожеж, що координує роботу всіх підрозділів та організацій рятувальників Сполучених Штатів. Для надання населенню доступу до максимально повної інформації про причини, характер перебігу та наслідки кожної пожежі в США, центром було розроблено веб-сайт https://inciweb.nwcg.gov/. Окрім того, Лісова служба також опікується питаннями інформування населення. Прикладом їхньої роботи з громадськістю є успішна кампанія «Smokey bear»  з використанням анімаційного персонажа.

Довідково:

Захід проходив у рамках проекту технічної допомоги Лісової служби США впродовж 19 – 21 лютого 2018 року за організації Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж (REEFMC) та Національного університету біоресурсів і природокористування України.

23 Лютого 2018, 16:03

https://menr.gov.ua/news/32104.html