7 приголомшливих дерев, що побили світові рекорди

Від найвищих до найстаріших, від самих швидкорослих до найнебезпечніших … Всі ці – дерева – рекордсмени! А оскільки наше життя буквально залежить від дерев, кожне дерево велике і маленьке, варте уваги. Але є така книга, в якій зібрані всі най-най дерева – це «Книга світових рекордів Гіннеса». Розпочата керуючим директором пивоварного заводу Guinness в 1954 році книга найцікавіших фактів і цифр, сьогодні ця книга відома в усьому світі. Нижче ми зібрали кілька супер-дерев які встановили світові рекорди у своїй категорії.

1. Саме швидкоростуче дерево: імператорське дерево

Найбільш швидкозростаючим в світі деревом є Paulownia tomentosa, також відоме як імператорська дерево або наперстянка. Це дерево може вирости на 6 метрів в перший рік і потім додавати в зростанні до 30 сантиметрів кожні три тижні. Це дерево родом із західного Китаю, тепер розтер на території Сполучених Штатів. Примітно, що ці дерева також виробляють в три-чотири рази більше кисню під час фотосинтезу, ніж будь-які інші відомі види дерев.

2. Вічне дерево: секвойя

Найстаріше і найвище дерево в світі – секвойя. Висота цього хмарочоса – 115 метрівю Це дерево росте в національному парку Редвуд в Каліфорнії і виявили його в 2006 році. Раніше секвої росли повсюдно в прибережних лісах в США – ці ліси займали площу 2 мільйони акрів на узбережжі Тихого океану. Але за часів золотої лихоманки майже всі ліси вирубали: залишилося всього 5 відсотків від початкового об’єму лісу. Це дуже сумно, але, на щастя, є рятівники дерев, які клонують старовозрастние лісу і пересаджує їх в безпечні місця.

3. Дерево росте на висоті: полілепсіс тарапакана

Polylepis tarapacana (офіційна назва якого тепер Polylepis tomentella) може жити понад 700 років в напівпосушливий екосистемі Альтиплано в центральних Андах. Живучи на висоті від 4000 і 5200 метрів над рівнем моря, вони претендують на звання найвищого лісу в світі. Це сімейство включає 28 видів вічнозелених дерев невеликого та середнього розміру, які ростуть на висоті в тропічних і субтропічних Андах Південної Америки від Венесуели до північної Аргентини.

4. Найдавніше дерево: Мафусаїл

Остиста міжгірна сосна, що росте в «Гаю патріарха» в Білих горах в окрузі Іньо в Каліфорнії отримала ім’я Мафусаїл за свій поважний вік: у 2017 році дереву виповнилося 4849 років. Вважається, що насіннячко, з якого згодом виросла сосна, проросло в 2833 році до нашої ери. У цей час в Стародавньому Єгипті почала правити перша династія, серед міст Стародавньої Месопотамії піднявся Ур, а в Америці в цей час ще навіть не виникла одна з найстаріших місцевих культур – ольмеки. Мафусаїл довгий час вважався найстарішим живим деревом, поки в 2012 році в цьому ж гаю була знайдена ще одна сосна віком у 5067 років. Легендарний довгожитель охороняється Лісовою службою США і його точне місце розташування не розкривається. Це не заважає користувачам періодично знаходити його, щоб зробити пам’ятні фото.

5. Найбільше по об’єму дерево: генерал Шерман

Це величезна секвойя (Sequoiadendron giganteum), відома як генерал Шерман, тримає корону найбільшого живого дерева за обсягом. Розташоване в Каліфорнійському парку Sequoia, 2100-річна красуня виросла до 82,6 метра у висоту. Примітно, що дерево мало обсяг 1407 м³ в 1980 році, коли воно було в останній раз виміряно офіційно, але до 2004 року обсяг збільшився до майже 1530 м³. Вага дерева, згідно з розрахунками, включаючи кореневу систему , оцінюється в 1814 тонн.

6. Найнебезпечніше дерево: Манчінел (Manchineel)

Найнебезпечніше дерево в світі, manchineel (Hippomane mancinella), зростає на Карибському узбережжі. Сік дерева настільки отруйний і кислий, що простий контакт з людською шкірою викликає пухирі, а потрапляння його в очі може привести до сліпоти. Плоди дерева отруйні і навіть дим від багаття, в якому горить деревина цього дерева може викликати сліпоту і привести до задухи.

7. Найстаріше дерево, посаджене людиною: фігове дерево зі Шрі-Ланки

Найдавніше дерево, яке, як відомо, було посаджено людиною, – це фігове дерево або деревовидний фікус (Ficus religiosa), який відомий як Шрі Маха Бодхі і росте на Шрі-Ланці. Це дерево – знамените дерево Бодхі, під яким Сіддхартха Гаутама – Будда – сидів, коли він знаходив просвітлення.