Держгеокадастр майже розпродав Приорільський заказник

18.02.2022, 21:00

Прокуратура Новомосковська вимагає повернути ділянку Приорільського заказника у державну власність. Більше року тому 40 гектарів заповідної землі незаконно передали приватній особі для сінокосіння та випасу худоби. Таку аферу хотів провернути один з працівників Держгеокадастру. Але через розголос серед громадськості та ЗМІ, землю повертають у державну власність.

“Мы уже стали поднимать этот вопрос по всем инстанциям, собирать по крупинкам об этой территории ландшафтного заказника”.

У Новомосковській окружній прокуратурі розповідають про справу Приорільського заказника. Днями стало відомо: відомство вимагає визнати недійсним договір оренди та повернути у комунальну власність ділянку природно-заповідного призначення.

 Данилов, керівник Новомосковської окружної прокуратури: “За даним фактом було внесено відомості до реєстру досудових розслідувань. Розпочато досудове розслідування в слідчому відділі Новомосковського ГРВП в Дніпропетровській області з метою збереження земель у первісному стані. Було прийнято рішення про накладення арешту на дані земельні ділянки, який на даний час діє”. 

Ділянку ландшафтного заказника загально-державного значення площею більше 40 гектарів незаконно передали в оренду приватній особі для сінокосу та випасання худоби.

“Заказник Приорільский стоврений наказом президента України від 1998 року. Його загальна площа становить понда 8 тисяч гектарів. Найголовнішою метою оголошення природно-заповідних – є їх збереження. Звісно, біорізноманіття, тваринний світ, рослинний світ тісно між собої пов’язані. І порушення використання даних земельних ділянок може призвести до зникнення окремих видів рослинності та тваринного світу”.

На початку 2021 року працівники Держгеокадастра в Дніпропетровській області замінили цільове призначення для 9 земельних ділянок ландшафтного заказника Приорільский. Це дозволило передати землю в оренду приватним особам. Власне, процедуру передачі, за твердженнями юристів, здійснював екс-голова Геокадастру Дмитро Свердлін. Через нього у приватні руки пішло понад 1000 гектарів заказника “Приорільський” разом із лісом, руслом річки та гідротехнічними спорудами.

“Сам Свердлін, він пов’язаний з такиим людьми, як Олексадр Петровський. В народі його називають, як кажуть люди, то Наріком, а також пов’язані з Сергієм Олійником, якого в народі називають Умка. Я думаю, що Свердлін просто виконує якісь прохання, побажання своїх друзів стосовно цих земель”.

Вже не новина, що Геокадастр у Дніпропетровській області перетворився на злочинне кубло. Тут працівники вигадують схеми і торгують державною землею.

А ще – б’ють своїх колег прямо у кабінетах. Як це сталося минулого тижня, коли побили ексвиконуючого обовязки голови того ж Геокадастра Віталія Духневича. Експерти говорять, розкрадання заказника – неприкрите беззаконня.

Дмитро Бутко адвокат: “Заказник принадлежит к землям особой ценности. Их изъятие может быть только по согласию Верховной Рады. То есть здесь, получается, заменили целевое назначение земли. То есть, если согласия Верховной Ради на это не было, то это произведено незаконно. Простыми словами — обычный беспредел”. 

40 гектарів – це лише частина території заказника, яку захватили ділки. Ще 200 гектарів землі заказника віддали Вишневському Владиславу, власнику фірми “Укрьбудгеопроект”. За даними аналітичної платформи Юконтрол, раніше власником компанії був його брат – Вишневський Олег, який працював в Дніпропетровському обласному геокадастрі, а зараз будує кар’єру у столиці в тій же структурі.

Тим часом в історії з Приорільским заказником не все так безнадійно. 12 квітня 2021 року за фактами зловживання працівниками Держгеокадастра своїми повноваженнями відкрили кримінальне провадження. У Новомосковській прокуратурі говорять, у справі Приорільского заказника докладуть максимум зусиль, аби повернути заповідні землі у державну власність.

https://dnipro.tv/news-dnipro/derzhheokadastr-maizhe-rozprodav-pryorilskyi-zakaznyk/

Loading