Лісівники на Волині влаштували спецоперацію для порятунку диких бджіл

17 жовтень, 19:30

Працівники Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» врятували родину диких бджіл, які не змогли б пережити зиму.

Про це у фейсбуці повідомляє адміністрація нацпарку.

Бортю називається дупло в дереві, в якому гніздяться бджоли, і саме нею разом з новими мешканцями нещодавно поповнилася пасіка Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

При обстеженні території Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» майстер з охорони природи відділу збереження та відтворення природних екосистем Володимир Лойко виявив повалене вітром дерево осики, де, підійшовши ближче, побачив дупло, а в ньому сім’ю диких бджіл. Бджоли вже підготувалися до зимівлі, однак падіння дерева та погодні умови осені і зими призвели б до їх загибелі.

Щоб запобігти цьому, працівники відділу збереження та відтворення природних екосистем від поваленого бурею дерева відокремили колоду з бджолиним гніздом, яку бережно перевезли на територію власної пасіки для подальшого догляду за нею.

При вирізанні борті виявилося, що осика була трухлява і при падінні тріснув також стовбур дерева, де знаходиться сім’я бджіл, що суттєво ускладнило даний процес. Та, на щастя, все пройшло успішно. Бджоли тепер зможуть спокійно пережити зимівлю.

Довідково:

Бортництво є найдавнішим етапом у розвитку бджільництва. У давнину наші предки просто вистежували бджолине гніздо і видовбували з нього мед, при цьому знищуючи і комах, і саме дупло, що негативно впливало на їх чисельність. Пізніше люди зрозуміли, що можна зберігати бджолині сім’ї, залишаючи для перезимівлі бджіл запас меду. Так, власне, і почалося зародження бортництва, що є історичним попередником бджільництва.

https://www.volynpost.com/news/229260-lisivnyky-na-volyni-vlashtuvaly-specoperaciyu-dlia-poriatunku-dykyh-bdzhil

Loading